۲۶۲ میلیارد ریال پروژه شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه دهه فجر افتتاح می‌شود

کرمانشاه - ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه به بهره‌برداری از ۱۸ پروژه این شرکت در دهه مبارک فجر امسال در استان خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری از این تعداد پروژه ۲۶۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

«علیرضا کاکاوند» روز دوشنبه در نشست خبری به صورت مجازی با حضور خبرنگاران رسانه‌های استان، افزود:با بهره‌برداری از این تعداد پروژه برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۹۲ نفر نیز به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد میشود.

وی یکی از مهمترین پروژه های افتتاحی در دهه فجر را آبرسانی به ۴۴ روستا اعلام کرد و افزود: با افتتاح این پروژه ۱۲هزار  ۵۰۰ نفر از ساکنان این تعداد روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

او آبرسانی به ۱۰۰ روستای استان در طول سال را یکی از برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب استان دانست و گفت: در سال ۹۹ تاکنون به ۷۶ روستا آبرسانی شده و در دهه فجر امسال آبرسانی به ۴۴ روستا نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اعلام اینکه پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب در طول دهه فجر در هفت شهرستان استان کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: اکنون تمام شهرها و هزار و ۸۸۸روستای استان کرمانشاه از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار و زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب استان هستند.

او همچنین تعداد مشترکان این شرکت در استان را اکنون ۵۴۰هزار مشترک شهری و روستایی اعلام کرد.

۶۵۰روستا زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب نیست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه مجموع روستاهای استان را ۲هزار و ۵۶۰ مورد اعلام کرد و گفت: اکنون حدود ۶۵۰ روستا زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب استان نیستند که بیشترین مشکل ما در استان در این بخش است.

کاکاوند اولویت شرکت آب و فاضلاب استان را زیرپوشش بودن این روستاها دانست و افزود: این روستاها چند دسته هستند که ما اولویت‌بندی کرده‌ایم و روستاهایی که با نبود وکمبود آب روبرو هستند را در اولویت اول قرار داده‌ایم.

او با اعلام اینکه مردم برخی از روستاها حاضر به همکاری نیستند، گفت: برای این روستاها باید کنتورگذاری کنیم که مردم به دلیل اینکه باید آب بها پرداخت کنند حاضر به همکاری با ما نیستند.

وی تامین آب شرب سالم و بهداشتی را وظیفه شرکت آب و فاضلاب استان دانست و گفت: ما کُلر مورد نیاز برای تامین سلامت آب روستاهایی که زیر پوشش این شرکت نیستند را نیز در اختیار آنها می‌گذاریم و باید همه مردم به آب شرب سالم و بهداشتی دسترسی داشته باشند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها