بین طرز تفکرهای متفاوت جامعه نباید خط‌کش بگذاریم

شیراز-ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: بین گرایش‌های متفاوت جامعه و طرز تفکرهای مختلف نباید خط کش بگذاریم و با انجام این کار برخی را از قافله و مدار انقلاب خارج بدانیم مگر افرادی که در پی توطئه علیه مردم و نظام اسلامی هستند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام محمد رضایی، دوشنبه در دومین نشست ستاد بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی استان فارس، با اشاره به لزوم حفظ کرامت انسانی و وحدت و یکپارچگی آحاد جامعه، توجه به این مسائل را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: در بحث دهه فجر نباید به گرایش های فکری و مسائل جناحی دامن زد بلکه باید همه مردم را انقلابی و صاحب انقلاب دانست.

وی، اضافه کرد: امروزه حتی افرادی که اندکی با انقلاب مشکل و زاویه دارند، اقرار می‌کنند که جمهوری اسلامی توانسته امنیت را برقرار کند و مسائل اینچنینی، نقطه مشترک بین انقلابی‌ها و سایرین است که این موضوع نیز خود می تواند باعث وحدت و یکپارچگی جامعه شود.

رضایی، در بخش دیگری از سخنان خود در مورد محورهای برنامه‌های دهه فجر گفت: پرداختن به موضوع اقتدار نظام اسلامی باید یکی از مهمترین این محورها باشد و ضروری است این مساله را برای جامعه تبیین کنیم که امروز با و جود همه مشکلات، تحریم‌ها و دشمنی‌ها، انقلاب بالنده‌تر و مقتدرتر از همیشه رو به جلو در حرکت است.

وی، با اشاره به اهمیت خودباوری و ایجاد امید و نشاط در جامعه، بیان کرد: ما باید باور کنیم که می‌توانیم روی پای خودمان بایستیم و بدون اتکای به غرب به ویژه کشوری مثل آمریکا قادر به حل مشکلات خود هستیم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس افزود: موضوعی که کارگروه‌های ویژه دهه فجر می‌توانند روی آن کار کنند، افزایش امید و ایجاد روحیه با نشاط در جامعه است زیرا جامعه‌ خمود نمی‌تواند خود باور باشد و به جایی برسد که بپذیرد که می‌تواند مسائل گوناگون جامعه و کشور را حل و فصل کند.

رضایی، با تاکید بر اینکه در برنامه‌هایی که برای دهه فجر و گرامیداشت ۲۲ بهمن تدارک دیده می‌شود باید به موضوع نشاط و امید بخشی به جامعه اهتمام ویژه داشته باشیم، گفت: برخی افراد تصور می‌کنند اسلام با شادی و نشاط مشکلی دارد و در برخی از موارد عملکرد ماهم این موضوع را تشدید می‌کند اما واقعیت امر این است که دین، طرفدار جشن و شادی در چار چوب مسائل شرعی و دینی بوده و هست و رویکرد ما به ۲۲ بهمن، به عنوان برپایی جشن انقلاب است.

او، در مورد برخی از برنامه‌های دهه فجر ۹۹ نیز بیان داشت: برگزاری آیین ۱۲ بهمن سالروز ورود قهرمانانه امام خمینی (ره) به ایران، گلباران گلزار شهدا، تجیل از خانواده‌های شهدا، تقدیر از پیشکسوتان انقلاب و نور افشانی شب ۲۲ بهمن از جمله این برنامه‌هاست.

به گفته رضایی، با توجه به مساله کرونا، موضوع‌هایی همچون نحوه برگزاری آیین ۲۲ بهمن و اینکه این مراسم به صورت راهپیمایی نمادین یا خودرویی و موتوری برگزار شود نیز در حال بررسی است.

در این نشست که با حضور آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، معاونان استاندار، مدیران ارشد استانی و مدیران کارگروه‌های ستاد بزرگداشت دهه فجر برگزار شد، امام جمعه شیراز بر لزوم هرچه بهتر برگزار شدن این دهه تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها