پویش ملی مشارکت زنان در امر مدرسه سازی در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: پویش ملی مشارکت زنان در امر مهم و مقدس مدرسه سازی از امروز دوشنبه و همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد. 

هادی زارع پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عنوان این پویش ملی «من مادرم و بچه‌ های ایران فرزند من» است. 

وی افزود: مهمترین اهداف اجرای این پویش ملی در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور شامل جذب مشارکت‌ های مردمی و فرهنگ ‌سازی بین قشرهای مختلف مردم در زمینه مدرسه سازی است. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پویش ملی مشارکت زنان در امر مدرسه سازی مرحله و گام دوم از بسته تحولی «آجر به آجر» بوده و تمرکز اصلی آن نیز بر ظرفیت چشمگیر بانوان است. 

زارع پور عنوان کرد: یکی از زیرنظام ها و زیرشاخه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بحث مشارکت هر چه بیشتر مردم و حضور آنان در امر مدرسه سازی است. 

وی ابراز داشت: قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور می توانند با پرداخت هر مبلغی هر چند اندک در امر مدرسه سازی مشارکت کنند. 

زارع پور گفت: بانوان کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور برای پیوستن به پویش ملی«من مادرم و بچه‌ های ایران فرزند من» می ‌توانند به ۲ سایت به نشانی اینترنتی ajorBajor.ir و MehreMadrese.ir مراجعه کنند. 

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =