اجرای طرح جامع پویش ملی زکات برای ترویج سنت اسلامی

تهران- ایرنا- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اعلام کرد: طرح جامع پویش ملی زکات برای جدی گرفتن و ترویج فرهنگ این سنت اسلامی، اجرا می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سی‌ونهمین جلسه شورای عالی زکات کشور با حضور آیت‌الله سید رضا تقوی رئیس شورای عالی زکات، آیت‌الله عالمی رئیس سابق شورا، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و دبیر شورای عالی زکات، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام موسوی مقدم قائم‌مقام سازمان صداوسیما و نمایندگان نهادهای مختلف عضو شورا صبح امروز دوشنبه ششم بهمن‌ماه در سالن جلسات مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر «سرچشمه» برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی گفت: طرح جامع پویش ملی زکات که توسط مرکز رسانه و عملیات‌های وی‍ژه این سازمان شکل گرفت توانایی ایجاد یک خیز جمعی را دارد و اگر تمام مجموعه‌ها در امر زکات به طور جدی فعالیت کنند، این خیز جمعی به یک گام بلند تبدیل خواهد شد.

جدی گرفتن و ترویج فرهنگ زکات یکی از اولویت‌های سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می‌رود همچنین در این راستا یکی از وظایفی که بر عهده سازمان قرار داده شد کمیته فرهنگ‌سازی، ترویج و تبلیغ زکات است تا اراده‌های جدی تبلیغ و ترویج با یکدیگر پیوند برقرار کند.۸۵۰ دقیقه برنامه تلویزیون برای ترویج و تبلیغ فرهنگ زکات بسیار کم است همچنین تیزرها و برنامه‌هایی که برای فعالیت‌های کمیته امداد تولید شد در تغییر ذهنیت جامعه بسیار اثربخش بود بنابراین می‌طلبد در زمینهٔ زکات، آثاری تولید شود که برای مخاطبان جذاب باشد.

حجت‌الاسلام قمی؛ تولید محتوا در زمینهٔ زکات و عرضه آن در رسانه و فضای مجازی را لازم و ضروری برشمرد و تصریح کرد: تولیدات فاخری باید در این زمینه تولید شود و در ساعات مناسب برای استفاده افزون‌تر پخش شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی طرح جامع پویش ملی زکات را یک خیز جمعی برشمرد و بیان کرد: این خیز جمعی باید به یک گام بلند تبدیل شود و هنگامی‌که فرهنگ زکات به‌خوبی ترویج شود انگیزه‌های زکات دهندگان نیز افزایش می‌یابد و این ترویج مؤثر فرهنگ زکات را می‌طلبد.

جلسه حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در این شورا ترویج و فرهنگ سازی برعهده سازمان تبلیغات است اظهارداشت: در این حوزه برنامه ریزی هایی داشتیم که در قالب ظرفیت امامان محلات در روستاها و نقاط مختلف کشور و همچنین طرح جامع پویش ملی زکات اجرا خواهد شد.

حجت‌الاسلام میرمحمدیان قائم مقام معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات و احمد مداحی رئیس مرکز رسانه و عملیات های ویژه سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه به تشریح این دو طرح پرداختند. بعد از این آیت الله تقوی ضمن تأیید و تاکید طرح اطلاع‌رسانی طرح جامع پویش ملی زکات بر مشارکت نهادهای مختلف برای تولید محتوا و تامین منابع مورد نیاز طرح تاکید کرد.
در بخش پایانی جلسه نیز حجت‌الاسلام موسوی نماینده مردم اردبیل در مجلس و ناظر مجلس بر شورای زکات توضیحاتی در خصوص اقدامات انجام شده در دشت مغان ارائه کرد. وی در پایان خاطرنشان کرد: با اهتمام به فرهنگ‌سازی ترویج و تبلیغ زکات از سوی همه مجموعه‌ها ثمرات ملموس؛ پررونق‌تر شدن و پررنگ‌تر شدن این امر را شاهد خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار فرهنگ