تعامل با صندوق حمایت از توسعه صنایع پیشرفته برای توسعه داخلی‌سازی

تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از اعلام آمادگی این معاونت برای تعامل موثر با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته (صحا) در توسعه داخلی‌سازی صنایع راهبردی خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی‌نیارکی» در جلسه هم‌اندیشی با مدیران شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با تاکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه‌های ساخت داخل، افزود: دفاتر تخصصی و مرکز ساخت داخل وزارت صنعت آمادگی دارد تا با همکاری صحا، پروژه‌های داخلی‌سازی را در صنایع راهبردی نظیر حمل و نقل، فلزی و لوازم خانگی و همچنین ماشین‌سازی و تجهیزات اجرایی کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های این شرکت، از آمادگی این معاونت برای تعامل و همکاری بیش از پیش با صحا برای حمایت از صنعتگران در توسعه تولید ملی خبر داد.

افزایش توان حمایتی صندوق از صنایع هایتک و فناور

در این جلسه، «رضا نقی‌پور اصل» مدیرعامل صحا نیز این صندوق را بازوی حمایتی وزارت صنعت در حوزه صنایع هایتک و فناور و پلی میان صنعت و دانشگاه دانست و خواستار مساعدت بیش از پیش وزارتخانه برای حل مشکلات پیش روی این مجموعه و افزایش توان حمایتی صندوق شد.

در ادامه این نشست، مباحثی از قبیل راه های افزایش سرمایه صندوق، حمایت از طرح های ساخت داخل و پرداخت یارانه سود تسهیلات به شرکت های حوزه صنایع پیشرفته از سوی معاونت صنایع وزارت صنعت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، حمایت مالی و اعتباری از بخش خصوصی و تعاونی در زمینه تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با اعطای تسهیلات مالی با نرخ ترجیحی، صدور انواع ضمانت‌نامه، سرمایه‌گذاری خطرپذیر غیرمستقیم و ارائه خدمات کارشناسی، از جمله خدمات این صندوق است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha