درخواست صنعت برق: ۱۰ درصد مصرف انرژی را کاهش دهید

تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق از مردم درخواست کرد: اکنون با توجه به افزایش مصرف گاز و برق مردم به میزان ۱۰ درصد مصرف را کاهش دهند تا نیازی به خاموشی نباشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مصطفی رجبی مشهدی » روز دوشنبه با انتشار پیام تصویری از مردم دعوت کرد تا در مصرف انرژی  به میزان ۱۰ درصد صرفه جویی کنند.

وی توضیح داد: روز گذشته مصرف گاز کشور از مرز ۶۶۰ میلیون متر مکعب گذشت، ضمن آنکه مصرف برق نیز رکوردی هشت درصدی از خود برجای گذاشت.

سخنگوی صنعت برق افزود: سردی هوا موجب افزایش مصرف گاز شده و این موضوع پیامد محدودیت عرضه گاز به نیروگاه ها شده است.

رجبی مشهدی گفت: احتمال دارد در ۴۸ ساعت آینده، اعمال خاموشی در مناطق شمالی کشور و برخی نقاط سردسیر به شکل اجتناب ناپذیری اجرا شود.

وی اضافه کرد: درخواست می شود تا هموطنان در بخش خانگی و تجاری به میزان ۱۰ درصد در مصرف انرزی صرفه جویی کنند و این میزان صرفه جویی امکان تامین برق پایدار و مطمئن را برای همه هموطنان فراهم خواهدساخت.

توانیر پیش از این در ۲۳ دی ماه گذشته در اطلاعیه ای از هموطنان درخواست کرده بود با کاهش حداقل یک تا دو درجه از دمای منازل و محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق ، امکان استمرار تأمین انرژی را فراهم آورند.

محمد حسن متولی زاده مدیرعامل توانیر در روزهای اخیر گفته بود: این روند نقش مشترکان خانگی و تجاری را در چرخه انرژی مصرفی کشور به خوبی نشان می دهد و چنانچه هر یک از هموطنان دمای منزل و یا مرکز تجاری را یک درجه کاهش و یک لامپ اضافی نیز خاموش کنند، همه مشکل کشور در زمینه تامین سوخت گاز نیروگاه ها حل خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار اقتصاد