۵ طرح‌ آبرسانی منطقه کاشان فردا به بهره‌برداری می‌رسد

کاشان - ایرنا - پنج طرح‌ آب و فاضلاب شهری و روستایی با اعتبار افزون بر ۱۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان روز سه‌شنبه در هفته سی و هشتم پویش هر هفته #الف-ب-ایران در منطقه کاشان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، بهره‌برداری از این طرح‌های آبرسانی از استان اصفهان فردا همزمان با طرح‌های بزرگ آب و برق از استان‌ها قم، زنجان و سمنان در مجموع با ۶۸۶ میلیارد تومان اعتبار از طریق ویدئو کنفراس و با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه کاشان در این خصوص گفت: اصلاح و بازسازی خطوط انتقال، ساخت تاسیسات نمک‌زدایی آب چاه‌های شرب و احداث مخزن ذخیره‌ آب از جمله‌ طرح‌هایی است که فردا مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

محمدرضا اسدی با بیان اینکه اصلاح و بازسازی خط انتقال آب نابر به کاشان مهم‌ترین طرح آماده بهره‌برداری است، افزود: ارزش این طرح افزون بر ۸۰ میلیارد تومان است که آب چاه‌های مناطق نابر را از طریق ۲۳ کیلومتر خط انتقال با لوله چدن داکتیل به قطر ۴۰۰ میلی‌متر، سه ایستگاه فشارشکن و ۲ باب مخزن به کاشان انتقال می‌دهد.

وی درباره طرح تاسیسات نمک‌زدایی از آب شرب چاه‌های نوش‌آباد گفت: ارزش این طرح با ظرفیت تصفیه ۲۴۰۰ مترمکعب آب در شبانه‌روز افزون بر هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به روش B.O.O محقق شده است.

به گفته وی، با بهره‌برداری از این طرح روزانه ۲۴۰۰ مترمکعب  آب شرب با کیفیت مناسب در اختیار شهروندان شهر نوش‌آباد قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان ساخت مخازن ذخیره آب را از دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری اعلام و اضافه کرد: مخازن ذخیره آب کاشان به ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب و قمصر و راوند هر کدام به ظرفیت یک هزار مترمکعب از دیگر طرح‌های آبفای کاشان است که با ارزش ۳۱ میلیارد تومان ساخته شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: مقدمات اجرای طرح‌ ارتقای کمی و کیفی آب مناطق شهری خزاق و طاهرآباد و مجتمع روستایی "یزدل، علی‌آباد و محمدآباد" فراهم شده و عملیات اجرایی آن فردا آغاز خواهد شد.

اسدی افزود: هزینه‌ اجرای این طرح ۱۲ میلیارد تومان برآورد شده که شامل اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال از تأسیسات شماره پنج کاشان، ساخت مخازن زمینی و ایستگاه پمپاژ است.

وی یادآور شد: با اجرای این طرح آب شرب مناسب و با کیفیت در اختیار مشترکین مناطق شهری و روستایی یادشده قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، وزیر نیرو در زمان راه‌اندازی این پویش به مردم قول داده بود تا پایان سال، هر هفته از طرح‌های مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور رونمایی کند.

در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران مقرر است از ۲۵۰ طرح مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره‌برداری شود.

اهمیت این پویش به قدری بود که «حسن روحانی» رییس‌جمهوری، دهم تیرماه امسال در پیامی که به وزیر نیرو بابت این طرح، گفت: اقدام‌های برنامه‌ریزی شده در زمینه ۲ نیاز اساسی مردم یعنی آب و برق (الف و ب)، عبور بی‌مشکل از تابستان‌های گرم و خشک، ایجاد امنیت روحی و اجتماعی در جهت استمرار بهره‌گیری از دو نعمت ارزشمند، اعتماد لازم برای برنامه‌ریزی اقتصادی و نگاه امیدوارانه به تابستان ۹۹ با وجود مواجهه با پاندمی کووید۱۹ و عدم دغدغه مردم برای قطعی آب یا برق در بیمارستان،  منزل یا محل کار از یک سو و بیان و تشریح لازم در پایان طرح‌ها و افتتاح آنها به سبکی نوین و دلگرم‌کننده از سوی دیگر، برای مردم ایران و دولت تدبیر و امید افتخارآمیز و غرورآفرین بود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha