اثر عکاس کردستانی در نمایشگاه  EOD ۲۰۲۱فلوریدا امریکا به نمایش درآمد

سنندج - ایرنا - اثر عکاس فاین آرت و هنرمند کردستانی در نمایشگاه EOD ۲۰۲۱ امریکا که از بهمن ماه جاری در شهر فلوریدا برپا شده ، به نمایش درآمده است.

به گزارش ایرنا، سالار ارکان هنرمند عکاس کردستانی روز دوشنبه در نشست مجازی با خبرنگاران استان اظهار داشت : ۱۵ هزار و ۹۱۲ اثر از ۱۲۸ کشور جهان به دبیرخانه نمایشگاه  Embracing Our Differences Exhibit ۲۰۲۱ ارسال شد.

وی با بیان اینکه از بین آثار ارسالی ۵۰ اثر منتخب و در نمایشگاه در سایز بیلبورد به نمایش درآمده است، افزود: اثر "تفاوت‌ها"  از  اول بهمن ماه جاری تا ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ به مدت ۷۲ روز  در  پارک ساراسوتا  فلوریدا آمریکا برپا شده است و در معرض بازدید علاقه مندان قرار دارد.
این عکاس فاین آرت اضافه کرد: این نمایشگاه سالانه ۳۰۰هزار بازدیدکننده دارد و از سال ۲۰۰۴ تا به اکنون بالغ بر ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بازدید کننده داشته است.

ارکان  گفت: این نمایشگاه بین المللی از سال ۲۰۰۴  سالانه در پارک Bayfront Sarasota  فلوریدا برپا است و نمایشگاه هر سال دارای ۵۰ اثر هنری به اندازه بیلبورد است.

این هنرمند کردستانی یادآور شد: هدف این رقابت به نمایش گذاشتن و پیشبرد اگاهی در تمامی جوامع است تا ارزش تفاوت ها را دانسته و منافع ان را درک کنند.

سالار ارکان هنرمند عکاس کردستانی متولد سال ۱۳۷۶ در شهر سنندج است و حدود پنج سال است بطور حرفه ای در حوزه عکاسی فعالیت می کند، او فعالیت خود را با عکاسی مستند در اواخر سال ۱۳۹۴ شروع کرد و در اواخر سال ۱۳۹۷ به عکاسی صحنه آرایی شده، روی آورد.

این عکاس کردستانی توانسته تاکنون در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی بدرخشد که نمونه آن کسب مدال افتخار جشنواره ویکتور پولینسکی قرقیزستان در سال ۲۰۱۷ و کسب رتبه های دوم و سوم بخش زبان و فرهنگ جشنواره دانشگاه ورشو لهستان در سال ۲۰۱۸ است.

سالار ارکان شرکت در ۲۵ نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی را در کارنامه فعالیت کاری خود دارد و علاوه بر این ۳۰ اثر او هم به بخش نمایشگاهی جشنواره های داخلی و خارجی راه یافته است.

کسب جایزه اهمیت کوهستان فائو، انتخاب یک اثر به عنوان عکس روز نشنال جئوگرافی شرکت در شمار زیادی از نمایشگاه گروهی در سنندج و ۲ نمایشگاه انفرادی در ایران و پرتغال و عکاس سه فیلم کوتاه و یک فیلم بلند نیز از فعالیت‌های این هنرمند و عکاس جوان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها