۷۵ درصد از مبتلایان به کرونا در گچساران بهبود یافتند

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: تاکنون ۷۵درصد از مبتلایان به ویروس کرونا معادل سه هزار نفر در این شهرستان بهبود یافته اند.

به گزارش ایرنا،علیرضا اتابک روز دوشنبه در ستاد مقابله با ویروس کرونا در گچساران افزود: از اسفند سال گذشته تاکنون۱۱هزارو ۱۹۰مورد تست کرونا در گچساران از افراد با علائم مشکوک گرفته شده که پاسخ آزمایش پزشکی چهار هزار و ۲۶ نفر از این تعداد مثبت بوده است.

فرماندار گچساران اظهار داشت: ۵۶ درصد از مبتلایان ویروس کرونا در این شهرستان مرد و ۴۴درصد نیز بانوان بوده اند.

وی ابراز داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون گچساران ۲ بار در ماه های تیر و آبان امسال پیک کرونا را تجربه کرده است.

اتابک ابراز داشت: ۸۹ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان شهری و ۱۱درصد در روستاها سکونت دارند.

وی بیان کرد: هم اکنون ۱۹ نفر بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان شهید رجایی و صنعت نفت این شهرستان بستری هستند.

 اتابک تصریح کرد: دورهمی‌های خانوادگی و تجمع‌های غیر ضروری، مراسم ختم، تشییع جنازه و شادی مهمترین عامل انتقال ویروس کرونا در این شهرستان است.

وی افزود: با وجود تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برپایی دورهمی و مهمانی از سوی برخی افراد همچنان ادامه دارد که این مهم عاملی برای انتشار ویروس کروناست

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران نیز در این نشست گفت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون ۸۳۴ مورد گشت مشترک در این شهرستان انجام شده است.

رضا شریفی اضافه کرد: در این مدت ۱۷ هزار و ۸۹۷ مورد بازرسی از صنوف مختلف در بازار گچساران صورت گرفته است که از این تعداد ۴۴۲ مورد واحد صتفی پلمپ و ۳۰۷ مورد تخلف به تعزیرات حکومتی گچساران معرفی شده است.

شهرستان ۱۲۶ هزاری نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها