سمن‌های قزوین از کارگاه های آموزشی غافل نشوند

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: سازمان‌های مردم نهاد استان قزوین از سلسه کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف حقوقی، اجتماعی و مجاری غافل نشوند.

مریم بیدخام روز پنجشنبه در کارگاه آموزشی بیمه و مالیات به منظور توانمندسازی تشکل‌های مردمی که به صورت وبینار برگزار شده بود، افزود: کارگاه‌ آموزشی این هفته با موضوع سواد رسانه‌ای و فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی برای تشکل‌ها یک ضرورت به حساب می‌آید، اضافه کرد: تحولات و رشد در فضای مجازی آن چنان پرشتاب بوده که امروزه به یک صنعت تاثیرگذار تبدیل شده و همه موضوعات اجتماعی را هم در بر می گیرد که بر همین اساس دوره آموزش سواد رسانه برای نمایندگان تشکل‌ها برگزار خواهد شد.

بیدخام به برگزاری کارگاه آموزشی آمادگی خانواده‌ها در برابر بلایا اشاره کرد و گفت: این کارگاه آموزشی روز چهارشنبه ، ۱۵ بهمن ماه با هدف ارزیابی آموزش‌ها صورت گرفته به خانواده‌ها در برابر بلایای طبیعی برگزار می‌شود تا سازمان های مردم نهاد با نحوه آموزش و برخورد با جامعه هدف خود آشنایی بیشتری پیدا کنند.

این مسؤول بیان داشت: کلاس ثبت و موضوعات دیگر نیز برای هفته‌های آتی برنامه ریزی شده که امیدواریم با بهبود وضعیت موجود و کاهش شیوع کرونا مجدد دوره های آموزشی و سایر برنامه ها به صورت حضوری برگزار شوند.

بیدخام ضمن تاکید بر ضرورت آموزش‌های لازم در حوزه های مختلف به تشکل‌های مردم نهاد گفت: طبق اصل ۴۴ قانون اساسی سمن‌ها مهم ترین نهاد مدنی از حیث کار آمدی و اثربخشی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی هستند که باید مدام تحت آموزش و توانمندی قرار گیرند. 

وی در ادامه سخنان خود به اهمیت چارچوب های قانونی و اداری جهت ادامه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد پرداخت و گفت: با عنایت به نزدیکی پایان سال و لزوم جمع بندی عملکرد سمن‌ها در سال جاری، انتظار می رود تشکل‌هایی که تاکنون گزارش عملکرد سال گذشته خود را به دبیرخانه شورای توسعه و حمایت استانداری تحویل نداده اند، در اسرع وقت نسبت به این مهم اقدام کرده و باقی تشکل‌ها نیز گزارش عملکرد اجرایی و مالی سال جاری را از هم اکنون جمع بندی و تا پایان سال ارائه نمایند.

دبیر شورای توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد استان قزوین با بیان اینکه ارائه نکردن عملکرد سالانه در تمدید پروانه‌ها خلل ایجاد می‌کند، اظهار داشت:  تشکل‌هایی که پروانه فعالیت خود را تمدید نکرده‌اند باید هرچه سریع‌تر با هماهنگی دبیرخانه شورای توسعه تشکل‌ها نسبت به تکمیل مراحل مربوطه اقدام کنند.

دبیر شورای توسعه و حمایت از تشکلهای مردم نهاد استان خاطرنشان کرد: قوه قضائیه به منظور همکاری و جلب مشارکت گروه های مردمی با این نهاد، اقدام به راه اندازی سامانه ای برای ارتباط با این گروه ها نموده است که مدیران تشکلها می‌توانند  با حضور در دفاتر خدمات قضایی و اخذ کد ثنا، به نشانی اینترنتی mosharekat.eadl.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

بیدخام یادآورشد: اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) با همکاری صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، برای رفع نیاز آموزشی دانش آموزان محروم، اقدام به پرداخت وام قرض الحسنه به خیرین از مبلغ ۳۰ میلیون ریال تا ۳۰۰ میلیون ریال را جهت خرید تبلت دانش آموزان نیازمند تحت حمایت نموده است که خیران در صورت تمایل می توانند با مراجعه به صندوق، در این کار خداپسندانه مشارکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها