مجوز بهره‌برداری از چهار واحد پذیرایی گردشگری  در البرز صادر شد

کرج – ایرنا - سرپرست معاونت گردشگری  اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی البرز اعلام کرد که  مجوز بهره‌برداری از چهار واحد پذیرایی گردشگری و سنتی با اشتغالزایی ۶۴ نفر و با هدف رونق اقتصادی در این استان صادر شد.

سعید دوستانی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:‌ از آنجا که بخشی از تامین سهمیه اشتغال استان البرز بر عهده اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی است  در تلاش هستیم تا با صدور مجوزها در زمینه خدمات گردشگری ، پذیریرایی و فرهنگی تاریخی  این مهم را تحقق بخشیم.

وی ادامه داد:  از مجموع چهار واحد جدید ، سه  واحد پذیرایی سنتی در کرج و یک واحد پذیرایی سنتی در شهرستان ساوجبلاغ با حجم سرمایه‌گذاری ۲۳۰ میلیارد ریال و  در مجموع به مساحت سه هزارو ۸۷۵ متر مربع احداث می شود.

دوستانی  ادامه داد : امسال افزون این واحدها ، مجوز فعالیت برای ۶ خانه مسافر ، چهار مرکز پذیرایی سنتی، ‌سه دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری و یک شرکت مجری خانه مسافر در استان البرز صادر شده است.

وی بیان داشت:  شیوع کرونا و عدم فعالیت واحدهای پذیرایی، اقامتی و گردشگری مشکلات عدیده‌ای برای مدیران و کارکنان این واحدها ایجاد کرد  که با بررسی‌های تخصصی، برنامه‌ریزی‌های لازم برای رفع مشکلات اصناف حوزه گردشگری در حال پیگیری و انجام است.
سرپرست معاونت گردشگری البرز گفت: با توجه به ظرفیت تاریخی ، طبیعی ، گردشگری و مسافرپذیر بودن استان  البرز انتظار می رود با راه‌اندازی مراکز خدمات گردشگری بتوان شاهد رونق گردشگری و اشتغال استان بود.

 استان البرز برای اسکان پذیرایی از گردشگران دارای  ۱۲۷ واحد پذیرایی و ۵۷ واحد اقامتی از قبیل هتل و مهمانپذیر است.

این استان حدود ۵۵۰ اثر تاریخی و طبیعی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها