بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی اولویت جهاد دانشگاهی است

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی، بهداشت و درمان و خدمات با هدف ایجاد اشتغال برنامه اولویت‌دار این نهاد علمی است.

مهدی باصولی روز دوشنبه در آئین تکریم و معارفه رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی در اراک افزود: توجه به اشتغال جوانان با بهره‌گیری از فرصت‌های موجود، تنها با برنامه‌ریزی و تلاش شبانه روزی امکان‌پذیر است و این مهم باید در تمامی مراکز دانشگاهی کشور نهادینه شود.
وی ادامه داد: مرکز پژوهشکده‌ رویان و توسعه دانش سلول‌های بنیادی که به همت مرحوم سعید کاظمی آشتیانی راه‌اندازی شد، نمونه بارز یک اقدام جهادی و ماندگار در جهاد دانشگاهی بود که سهم بزرگی در پیشرفت علمی کشور ایفا کرد.
معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور بیان کرد: توسعه خدمات درمانی همچنان در این مرکز علمی پیگیری می‌شود و با برقراری تعامل با دیگر نهادهای مسئول، گام‌های بلندی در این خصوص برداشته شده است.
باصولی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی یک نهاد علمی غیر دولتی است و از  دستگاههای اجرایی انتظار می‌رود در برنامه‌های توسعه‌ای این مرکز در نقاط مختلف کشور همکاری کنند.
وی افزود: استان مرکزی به عنوان قطب صنعت کشور ظرفیت‌های ارزشمندی برای فعالیت جهاد دانشگاهی دارد که از مدیریت جدید این مرکز انتظار می‌رود با شناسایی و فهرست‌بندی این ظرفیت‌ها گام بلندی در راستای توسعه پایدار استان بردارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: در اصل دوم قانون اساسی نسبت به تقویت جایگاه علمی ، بهره‌گیری از دانش بشری و توسعه متوازن در تمامی عرصه‌ها تاکید شده و نقش مراکز علمی و دانشگاهی در این رهگذر پررنگ‌تر از دیگر نهادهای دولتی و خصوصی است.
علیرضا نظری افزود: با وجود تلاش‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و دستاوردهای ارزشمند در حوزه‌های مختلف این دیدگاه که جوانان ما به غیر از درست کردن آبگوشت و قورمه‌سبزی کار دیگری نمی‌توانند انجام دهند،  همچنان در بین برخی از افرادوجود دارد که باید برای اصلاح  این تفکر برنامه‌ریزی کرد.
وی ادامه داد: تفکر جهاد کشاورزی شالوده تلاش تمام عیار و مجاهدت در جهت دست‌یابی به اهداف والای انقلاب اسلامی است و باید با شناسایی و حمایت از نخبگان زمینه توسعه کشور را فراهم کند.
نماینده مردم همین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی وظیفه دارد با ساماندهی نخبگان به اموری کاربردی و فاخر اقدام نماید و سطح این نهاد ریشه‌دار علمی را حفظ نماید.
در این آئین از خدمات مسعود شهرجردی تقدیر و علی اصغر غفاری‌زاده به عنوان رئیس جدید جهاد دانشگاهی استان مرکزی معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =