علی‌نژاد: ساخت کورت‌های شیشه‌ای در میزبانی از مسابقات اسکواش موثر است

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: احداث کورت‌های شیشه‌ای نقش مهمی در گرفتن میزبانی پیکارهای قاره‌ای و جهانی و همچنین توسعه اسکواش دارد.

به گزارش ایرنا، «مهدی علی‌نژاد» روز دوشنبه در مراسم کلنگ‌زنی کورت‌های اسکواش در باشگاه انقلاب اظهار داشت: فدراسیون جهانی برای اهدای میزبانی‌ها به هر کشوری، استانداردهایی دارد و باید در آن کشور ۱۴ کورت  و یک مین کورت شیشه‌ای وجود داشته باشد. این شرایط را در ایران نداشتیم و خوشبختانه با این کلنگ‌زنی و مشارکت بخش خصوصی قرار است این مجموعه ظرف ۶ ماه ساخته و این مشکل برطرف شود.

وی افزود: این کورت‌ها در توسعه اسکواش در کشور و اخذ میزبانی‌های قاره‌ای و جهانی نقش بسزایی خواهد داشت و از فدراسیون اسکواش و همکاران آن و نیز شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، تشکر می‌کنیم که در این موضوع نقش بسزایی داشتند. امیدوارم تا ۶ ماه آینده شاهد افتتاح این مجموعه باشیم.

علی‌نژاد ادامه داد: اختصاص زمین برای ساخت کورت‌ها و توافقات شکل گرفته شده، از حمایت‌های ورزارت ورزش است. هر چند وزارت ورزش در بخش تسهیلات هم به این فدراسیون کمک می‌کند اما سرمایه‌گذاری این موضوع  با بخش خصوصی است. این باعث افتخار و مباهات است که فدراسیون اسکواش چنین جذب سرمایه‌ای را انجام داده است.

وی یادآور شد: ظرفیت‌های قانونی خوب در رابطه با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده است و این آمادگی را داریم تا در صورت تمایل مشارکت بخش خصوصی از طریق استان‌ها و فدراسیون‌ها قراردادهای منصفانه‌ای فراهم کنیم تا بتوانند سرمایه‌گذاری کنند. در قانون دیده شده که می‌توان طرح نیمه‌کاره را به بخش خصوصی واگذار کنیم  تا با تکمیل طرح،  مالکیت نیز به آنان واگذار شود.

با حضور علی نژاد ساخت خانه ملی اسکواش آغاز شد

مراسم افتتاح عملیات اجرایی پروژه احداث، مرمت و توسعه مجموعه اسکواش انقلاب با حضور مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش و جوانان، کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان و مسئولان شرکت توسعه و تجهیز و باشگاه انقلاب صبح امروز برگزار شد.
قرار است این پروژه کمتر از هفت ماه برای میزبانی ایران در رقابت های قهرمانی آسیا در شهریور ماه آماده شود و به عنوان خانه ملی اسکواش ایران افتتاح گردد.
برگزاری این مسابقات می تواند امتیاز مثبتی برای اسکواش ایران و اخذ میزبانی رقابت های جهانی باشد.

به زمین بازی اسکواش کورت (court) گفته می‌شود و در ۲ نوع انفرادی (۲ نفره) و دوبل (۴ نفره) بازی می‌شود و هر کورت شامل ۴ دیوار است که ورزشکاران می‌توانند در داخل اتاقکی شیشه‌ای باشند و هر۴ دیوار جزو محدوده زمین بازی است.  اسکواش به وسیله ۲ نفر به صورت انفرادی یا به صورت چهار نفره (دوبل) در زمین یا کورت که دارای ۴ دیوار است، برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار ورزش