نظری: میلیچ بازمی‌گردد/ دیاباته و قایدی را حفظ می‌کنیم

تهران- ایرنا- سخنگوی باشگاه استقلال گفت: «هرویه میلیچ» قراردادش به اتمام رسیده و برای حفظ او باید قرارداد جدیدی ببندیم. مذاکرات مثبتی برای بازگشت او صورت گرفته است و ضمن آنکه «شیخ دیاباته» و «مهدی قایدی» را هم حفظ می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، «حجت نظری» روز دوشنبه پس از پایان جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال در جمع خبرنگاران در رابطه با نشست هیات مدیره اظهار داشت: در این جلسه در مورد موضوعات مختلفی صحبت شد. آخرین وضعیت «هرویه میلیچ»، تعیین و تکلیف در مورد کارت‌های هواداری و اقدامات اقتصادی از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد. مسوولیت انجام کارهای مربوط به کارت هواداری، از سوی هیات مدیره به «علی نامداری» سپرده شد. هواداران صاحبان اصلی باشگاه هستند و با این کارت آنها در امور باشگاه شریک‌ خواهند شد.

وی در مورد آخرین وضعیت میلیچ افزود: طی مذاکراتی که «احمد مددی» مدیرعامل باشگاه و «مهدی عبدیان» عضو هیات مدیره انجام دادند، مذاکرات به سرانجام رسیده و امیدواریم ظرف مدت کوتاهی میلیچ را در کنار سایر بازیکنان ببینیم.

بازارگرمی برخی بازیکنان 

عضو هیات مدیره استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا مشکل میلیچ فنی بوده و یا به مسائل مالی باز می‌گردد، گفت: مشکل هر چه بود، دغدغه‌های او را رفع کردیم. باید همه اقدامات باشگاه را منطقی و بنا به دغدغه هوادار پیش ببریم. موضوع مهم برای ما این است که هم منافع باشگاه را تامین و هم دغدغه هواداران را رفع کنیم. البته شاید گاهی شرایط به گونه‌ای باشد که نتوانیم انتظار هواداران را برآورده سازیم،  اما همیشه تلاش می‌کنیم دل هواداران را شاد کنیم.  گاهی ممکن است برخی بازیکنان برای بهتر شدن جایگاه و یا بازار گرمی حرف‌هایی را مطرح کنند. هوادار هم فکر می‌کند این صحبت از روی صداقت است اما تقاضا می کنم هوادار با آگاهی و هوشیاری بیشتری مسائل را پیگیری کند تا برای باشگاه مشکل مدیریتی به وجود نیاید.

نظری اضافه کرد: باید بتوانیم طلب‌های گذشته بازیکنان را پرداخت کنیم و هزینه جاری را تامین کنیم با این وجود گاهی اوقات فشارهای مالی ممکن است مشکلات بعدی را به وجود آورد.

حفظ بازیکنان در اولویت است

وی همچنین در مورد وضعیت پرداختی به بازیکنان و اینکه گفته می‌شود بازیکنان در صورتی که ۵۰ درصد از مطالباتشان را دریافت نکنند می‌توانند در نیم فصل قراردادشان را فسخ کنند، توضیح داد: در مورد حق فسخ باید بگویم که قراردادهای مختلفی داریم و شرایط قرارداد همه بازیکنان به یک شکل نیست اما اصلا شرایط را به نحوی رقم نخواهیم زد که بازیکنی بخواهد قراردادش را فسخ کند. همه تلاش ما بر این بود که بین ۲ فصل ترکیب را حفظ کنیم و در نیم فصل هم حفظ نفرات در اولویت است.

فکری تاکنون لیستی برای نیم فصل نداده است

سخنگوی هیات مدیره استقلال ادامه داد: به هر دلیلی شاید فکری در نیم فصل بازیکنی را نخواهد. در این بخش نظر سرمربی و کادر فنی برای ما مهم است. تا این لحظه هیچ فهرست نقل و انتقالاتی به ما داده نشده است. امیدواریم هر چه زودتر این لیست در اختیار ما قرار بگیرد تا طبق آن اقدامات لازم را انجام دهیم. می‌خواهیم خروجی کمتر و ورودی بیشتری داشته باشیم.

نظری در مورد آخرین وضعیت فرشید باقری گفت: در این مورد اطلاعی ندارم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه استقلال پیشنهاد قرارداد جدید را به میلیچ ارایه داده، گفت: من در مورد دلیل خروج میلیچ از ایران صحبتی نمی‌کنم چرا که این موضوع بحث مفصلی است؛ اما هواداران باید بدانند قرارداد میلیچ در ماه جاری طبق روال عادی هم به پایان می‌رسید و اگر او را بخواهیم باید قرارداد جدید با این بازیکن ببندیم.

در مدت کوتاهی می‌توانیم وارد بورس شویم

سخنگوی هیات مدیره استقلال در مورد آخرین وضعیت خصوصی سازی اضافه کرد: وزارت ورزش و جوانان به عنوان مالک، هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه همگی در تلاش هستند تا مسیر خصوصی سازی را هموار کنند و اتفاقات بهتری را رقم بزنیم. فرایندهای مالی قواعد و الزامات خودش را دارد. در این مسیر برخی اوقات فکر می‌کردیم کار در یک ماه به پایان خواهد رسید اما وقتی به سازمان خصوصی سازی رفتیم، مشاهده کردیم که باید اقدامات دیگری رقم بخورد. تنها مشکلات جزئی مانده که باید به سرعت آنها را حل کنیم و در مدت کوتاهی می‌توانیم وارد بورس هم شویم.

قایدی و دیاباته را از دست نمی‌دهیم

نظری همچنین در رابطه با خبر پیوستن «شیخ دیاباته» به یک باشگاه ایتالیایی، گفت: دیاباته بازیکن استقلال است و قرارداد دارد و تلاش داریم او را حفظ کنیم. هواداران استقلال هوشیار باشند و به شایعات توجه ندارند. ما نه می‌خواهیم دیاباته را از دست بدهیم و نه مهدی قایدی را. ما تلاش می کنیم که مشکلات مالی که ناشی از پرداخت مطالبات بازیکنان است را رفع کنیم تا مطالبات آنها را پرداخت کنیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده شکایت «آندره‌آ استراماچونی» اضافه کرد: در این پرونده خبر جدیدی وجود ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =