سه شانس خراسان رضوی برای حضور در لیگ برتر والیبال

مشهد- ایرنا- رقابتهای لیگ دسته یک والیبال مردان و زنان کشور در حالی به پایان نزدیک می‌شود که خراسان رضوی در بخش مردان با یک تیم و در گروه زنان با ۲ تیم از این رده شانس راهیابی به لیگ برتر را کسب کرده است که این نتیجه با توجه به سابقه خراسان رضوی در والیبال قابل توجه است.

راهیابی تیمهای والیبال رده لیگ دسته دوم از خراسان رضوی به عرصه لیگ برتر والیبال، با توجه به سابقه نه چندان قوی والیبال این استان امری قابل توجه است. 

خراسان رضوی که پیشتر و تقریبا به صورت سال در میان در لیگ برتر والیبال حضور داشته، علاوه بر داشتن مشتاقان پرتعداد والیبال دوست، دارای ظرفیت زیادی  از نظر بازیکن، مربی و سابقه تیم داری در رشته والیبال است.

با تقویت نسبی والیبال در سالهای اخیر که ناشی از حمایت نهادها از جمله شهرداری مشهد و حضور چهره‌های والیبالی در اداره کل ورزش و جوانان بوده، امیدها برای کسب جایگاه شایسته مشهد و خراسان رضوی در لیگ برتر والیبال افزایش یافته است.

رقابتهای مقدماتی لیگ دسته یک والیبال بانوان کشور با حضور چهار نماینده از خراسان رضوی برگزار شد و با درخشش تیمهای مشهدی به پایان رسید.

 نایب رییس هیات والیبال خراسان رضوی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ۲ تیم آریا مقام پارس و اشتادسازه اکنون در مرحله نیمه نهایی رقابتهای لیگ دسته یک بانوان قرار دارند و امیدواریم هر ۲ در رقابت نهایی حضور یابند.

مهری جانداری افزود: تیم آریا مقام پارس ۱۲ بازیکن غیربومی دارد و برای راهیابی به لیگ برتر دارای انگیزه است، از طرفی تیم خوب اشتادسازه نیز بیشتر دارای بازیکن بومی خراسانی است و امیدواریم این ۲ تیم بتوانند در ادامه مسابقات نتیجه مطلوبی کسب کنند.

وی ادامه داد: قبلا قرار بود برای تعیین رقبا در نیمه نهایی قرعه کشی شود که این مساله ممکن بود به رویارویی ۲ تیم مشهدی بینجامد اما اکنون بازیها دوره‌ای انجام می‌شود که باز هم می توان به یک فینال مشهدی در لیگ دسته یک بانوان امیدوار بود.

نایب رییس هیات والیبال خراسان رضوی گفت: ۲ تیم مس رفسنجان و نماینده یزد حریفان ما در نیمه نهایی هستند که البته مس به عنوان مهمترین رقیب ما، ۲ بازیکن کلیدی از مشهد را به خدمت گرفته است.

جانداری افزود: ۲ تیم فینالیست لیگ دسته یک به لیگ برتر راه خواهند یافت که در صورت تحقق یک فینال مشهدی می توان سال بعد شاهد حضور ۲ تیم مشهدی در لیگ برتر والیبال بانوان بود.

اواخر آبان ماه نیز مشهد میزبان تیمهای گروه الف در لیگ دسته یک والیبال مردان بود که در نهایت تیم های میزبان اشتادسازه و فولاد نیشابور از  خراسان رضوی به رده بعد راه یافتند اما اشتادسازه از حضور در جمع هشت تیم برتر بازماند و فولاد نیشابور خراسان فعلا تنها نماینده استان در رقابتهای پلی آف لیگ دسته یک والیبال است.

همراهی فدراسیون و حامی مالی 

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز گفت: در رقابتهای لیگ دسته یک مردان هم تیم جوان اشتادسازه از حضور در جمع هشت تیم بازماند لذا امید ما به تیم پرسابقه فولاد نیشابور است.

جبار قوچان نژاد افزود: ۲ تیم راه یافته به دیدار پایانی به رقابتهای لیگ برتر راه می یابند و البته علاوه بر فولاد که شانس حضور دارد ممکن است تیم دیگری از استان نیز به لیگ برتر یا همان سوپر لیگ راه یابد.

سرمربی تیم اشتادشازه گفت: این باشگاه با قراردادهایی سه ساله عزم خود را برای حضور موثر در والیبال نشان داده است و اگر شرایط از سوی فدراسیون فراهم باشد تمایل به حضور در سوپر لیگ را هم دارد.

حامد صمدی افزود: با توجه به عدم کسب موفقیت از سوی این تیم جوان بومی در رقابتهای مقدماتی، باشگاه در صورت فراهم بودن شرایط، همچون سالهای قبل می تواند با خرید امتیاز تیمی دیگر و یا استفاده از سهمیه ویژه استانها که از فدراسیون اعطا می شود به نمایندگی از خراسان رضوی در لیگ برتر والیبال مردان راه یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها