شهروندان آبادانی توصیه‌های خودمراقبتی در زمان آلودگی هوا را جدی بگیرند

آبادان - ایرنا - مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از شهروندان خواست با توجه به اعلام هشدار آلودگی هوا و شرایط پایداری نسبی جو در شهرهای صنعتی استان خوزستان از جمله آبادان توصیه‌های بهداشتی و خود مراقبتی در شرایط آلودگی هوا را جدی بگیرند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان جعفر ربیحاوی دوشنبه با اشاره به کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی شهرهای خوزستان از جمله آبادان از امروز تا روز چهارشنبه هشتم بهمن ماه افزود: رعایت توصیه‌های بهداشتی و خودمراقبتی در مواجهه با شرایط اضطرار آلودگی هوا و شرایط پایدار جوی در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا ضروری است.

وی ضمن تاکید بر ضرورت کاهش تردد خودروهای شخصی در این ایام گفت: امتناع از توقف بی‌مورد یا طولانی‌مدت در ارتفاعات به دلیل محبوس شدن هوا در شرایط پایداری جوی و اجتناب از خروج غیرضروری از منزل به خصوص برای گروه‌های حساس از جمله  افرادمسن، کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و ریوی و مبتلایان به آسم و آلرژی و افرادی که از لنز چشمی استفاده می‌کنند از جمله مواردی است که در این ایام باید رعایت شود.

ربیهاوی افزود: در روزهایی که آلودگی هوا افزایش می یابد بسته نگه داشتن درها ، پنجره‌ها و منافذ ساختمان محل زندگی ضروری است همچنین از فعالیت شدید بدنی باید خودداری کرد.

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: افرادی که به واسطه شغلی بیشتر در معرض گرد و غبار قرار دارند باید از وسایل حفاظت فردی استفاده کنند ضمن اینکه به کارکنان شهرداری در فضای سبز و خدمات شهری توصیه می شود در روزهایی که هوا در وضعیت ناسالم است حتما از کلاه و دستکش و ماسک استاندارد استفاده کنند.

بنا به پیش بینی هواشناسی خوزستان  آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خوزستان با سکون جو و پایداری هوا از امروز تا اواخر هفته افزایش می‌یابد.

نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد تا روز چهارشنبه هفته جاری جوی پایدار بر خوزستان حاکم است که پیامد آن افزایش غلظت آلاینده‌های جوی خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها