مدارس قصرشیرین برای حضور دانش‌آموزان پایه اول و دوم باز است

قصرشیرین- ایرنا- رییس آموزش و پرورش قصرشیرین گفت: مدارس این شهرستان برای حضور دانش‌آموزان پایه اول و دوم مقطع ابتدایی از اول بهمن ماه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شده است.

«احمد خدرویسی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت قصرشیرین از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا طبق اعلام ستاد کرونای وزارت بهداشت آبی و جزء مناطق کم خطر و  استقبال دانش آموزان روستایی برای حضور در کلاس‌های درس ۲ برابر دانش آموزان شهری است.

وی اظهار داشت: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است و معلمان پایه اول و دوم ابتدایی نیز در مدارس به صورت روزانه حضور دارند و سقف حضور دانش آموزان در کلاس های درس نیز به تعداد ۱۰نفر و به مدت ۲ ساعت و نیم است.

رییس آموزش و پرورش قصرشیرین گفت: در سال تحصیلی جاری ۸۰۰ دانش آموز در مقطع اول و دوم ابتدایی در این شهرستان تحصیل می‌کنند که استقبال از کلاس های حضوری ۳۰ درصد است.

خدرویسی اضافه کرد: در صورتی که والدین نگرانی از حضور فرزندانشان در مدارس دارند می توانند از بسته های آموزشی و یا فضای مجازی شبکه شاد استفاده کنند از این رو اجباری بر حضور دانش آموزان در مدارس وجود ندارد.

وی گفت: تمام مدارس نیز ضدعفونی  و مواد ضدعفونی نیز در اختیار مدارس گذاشته شده و همه دانش آموزان ملزم به استفاده از ماسک هستند.

او ادامه داد: تمام روستاهای ما برای استفاده دانش آموزان از امکانات فضای مجازی و شاد از شبکه اینترنت برخوردار است و در صورت نداشتن تبلت و یا تلفن همراه دانش آموزان می توانند از برنامه آموزشی تلویزیون استفاده کنند و یا بسته های آموزشی تهیه شده را از مدارس تحویل گرفته و از آموزش غیرحضوری برخوردار شوند.

شهرستان قصرشیرین چهار هزار و ۵۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد که در ۵۰ مدرسه این شهرستان در سال تحصیلی جاری تحصیل می کنند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار جمعیت و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها