برگزاری نمایشگاه ها باید به توسعه اقتصادی اصفهان منجر شود

اصفهان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: برگزاری نمایشگاه ها از شرکتهای تولیدی سراسر کشور در این استان باید به توسعه اقتصادی منطقه منجر شود.

حسن قاضی عسگر روز دوشنبه در آیین افتتاحیه نهمین نمایشگاه صنعت آب و نوزدهمین نمایشگاه تاسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان افزود: نعمت وجود نمایشگاه بین المللی استان را باید قدر بدانیم و با برگزاری تعداد نمایشگاه‌های بیشتری در این محل به توسعه اقتصادی و گردش مالی خوبی در استان منجر شود.

وی با بیان اینکه در حوزه تاسیسات به ویژه سیستم گرمایشی ساختمان‌ها دچار مشکلاتی هستیم، ادامه داد: متاسفانه بخشی از آلودگی هوای اصفهان به وضعیت سیستم تاسیسات ساختمان و نظام ساختمان سازی باز می‌گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: امیدواریم به درجه‌ای از رشد یافتگی دست یابیم تا نسبت به محیط زیست حساس باشیم و دیگر شاهد آلودگی هوا در اصفهان نباشیم.

وی خاطرنشان کرد: باید با ماشین‌های دودزا برخوردهای لازم صورت گیرد و از تردد ماشین‌های آلاینده در زمان پیک جلوگیری شود.

قاضی عسگر گفت: باید بر روی تکنولوژی خودروها کار شود تا از آلایندگی آن‌ها کاسته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه مشکلات اساسی ساختاری در اقتصاد کشور وجود دارد، گفت: تا این مشکلات حل نشود از مسائل و مشکلات موجود کاسته نمی‌شود.

به تاکید وی باید از انرژی سبز، خورشیدی، باد و زمین گرمایی حمایت شود که متاسفانه تاکنون  به دلیل ضعف‌های موجود تقویت لازم در این راستا صورت نگرفته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان گفت: حضور و برگزاری نمایشگاه‌ها راه حلی برای تبادل نظر علاقمندان، فعالان و تولیدکنندگان است.

غلامحسین عسگری افزود: این نمایشگاه‌ها می‌توان راه حلی برای رونق اقتصادی و موتور پیشرانی برای شکوفایی اقتصادی باشد.

سه نمایشگاه تخصصی تا پایان سال برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان در این آیین بیان کرد: تا پایان سال سه نمایشگاه تخصصی دیگر برگزار می‌شود، همچنین تقویم نمایشگاه در سال ۱۴۰۰ تدوین شد که امیدواریم به رونق صنعت نمایشگاهی منجر شود.

علی یارمحمدخان تصریح کرد: ۷۰ شرکت از استان‌های اصفهان، قم، تهران، البرز، خراسان رضوی، فارس و چهارمحال و بختیاری برای شرکت در نمایشگاه تاسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی اصفهان حضور دارند و دستاورد و توانمندی خود را در معرض دید مخاطبان قرار دادند.

وی گفت: امیدواریم نمایشگاه بین المللی اصفهان با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه و بیماری کرونا و رکود تورمی حاکم بر کشور به رونق اقتصادی در این صنعت کمک کند.

نهمین نمایشگاه صنعت آب و تاسیسات اب و فاضلاب و نوزدهمین نمایشگاه تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی از ۶ تا ۱۰ بهمن در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان برپاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها