نافرمانی آموزگاران شیکاگو از حضور در کلاس‌های درس

تهران – ایرنا – اتحادیه معلمان شیکاگو اعلام کرد که اعضایش از بیم ابتلا به کووید – ۱۹، مخالف بازگشت به کلاس‌های درس هستند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مدارس دولتی شیکاگو که سومین منطقه بزرگ آمریکاست، خواستار این شدند که معلمان و کارمندان به مهدهای کودک بازگردند تا از اول فوریه (سیزدهم بهمن) آماده استقبال از ۷۰ هزار دانش آموز به طور نیمه وقت در کلاس های درس باشند. هنوز تاریخی برای بازگشایی دبیرستان های شیکاگو تعیین نشده است.

این درحالی است که اتحادیه معلمان شیکاگو از بیم به خطر افتادن سلامت اعضای خود مخالف این طرح است و از معلمان خواسته است همچنان در منزل تدریس کنند.

این اتحادیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد قبل از آنکه معلمان بتوانند به مدارس بازگردند، باید واکسیناسیون در سطح گسترده تری انجام شود و معیارهای مختلفی برای سنجش موارد ابتلا وجود داشته باشد.

در این بیانیه آمده است: شکی نیست که همه ما می خواهیم به آموزش حضوری بازگردیم. اما موضوع عدم آمادگی مدارس دولتی شیکاگو برای از سرگیری آموزش حضوری مطرح است و همچنین خطر مشخصی که سلامت خانواده ها، دانش آموزان و آموزگاران را تهدید می کند.

مقام های مدارس دولتی شیکاگو اعلام کردند که برای به تاخیر انداختن بازگشت معلمان به مدارس برای دو روز توافق کرده اند تا به طرفین زمان بیشتری برای مذاکره داده شود.

مقام های مزبور در عین حال یادآور شدند که معلمان k-۸ باید از اول فوریه به طور حضوری در کلاس های درس حاضر شوند.

K-۸ مدارسی در آمریکاست که دانش آموزان را از مهد کودک/پیش دبستانی (۵ تا ۶ سالگی) تا کلاس ۸ (تا ۱۴ سالگی) ثبت نام می کنند. این مدارس ترکیبی از مدرسه ابتدایی معمولی و متوسطه اول یا راهنمایی است.

مسئولان مدارس استدلال می کنند که آموزش از راه دور برای همه دانش آموزان کارآمد نیست؛  به ویژه برای دانش آموزان خانواده های کم درآمد و دانش آموزان سیاهپوست و لاتین تبار که اکثریت جمعیت این منطقه از آمریکا را تشکیل می دهند.

رای گیری در شیکاگو در حالی انجام شده که آمریکا دستخوش بلاتکلیفی درمورد نحوه و زمان بازگشایی مدارس برای آموزش حضوری است.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا وعده داده است که اکثر مدارس در ۱۰۰ روز نخست تصدی وی بازگشایی شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار جهان