پویش بین خطوط برانید در زاهدان اجرا شد

زاهدان- ایرنا- رییس پلیس راهور سیستان ‌و بلوچستان گفت: پویش «بین خطوط برانید» با هدف آموزش همگانی و ارتقای فرهنگ ترافیک در زاهدان توسط پلیس راهور اجرا شد.

سرهنگ علی نام‌درست روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هدف از اجرای این پویش رویکرد نظم‌بخشی به عبور و مرور افزایش انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات است اظهارداشت: پویش بین خطوط برانید در سه تقاطع شهر زاهدان اجرا شد.

وی افزود: در این برنامه با استفاده از راکت ایست پلیس منقوش به بین خطوط برانید، به رانندگان ایست، برچسب «لطفا بین خطوط برانید» بر روی خودروهای آن نصب و آموزش‌های لازم از سوی افسران مستقر در تقاطع‌ها به رانندگان داده شده است. 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی سیستان‌ و بلوچستان با قدردانی از همکاری مردم زاهدان در اجرای این پویش خاطرنشان کرد: آموزش همگانی و ارتقای فرهنگ ترافیک به ما کمک می‌کند که علاوه بر پیشگیری و کاهش خسارات مالی، از حوادث ناگوار جانی و فوتی که تاکنون خانواده‌های زیادی را داغدار کرده، جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا ماده ۱۱۹ آیین نامه راهنمایی و رانندگی بر این مطلب تاکید دارد که در راه‌هایی که خط کشی شده وسایل نقلیه باید در مسیر بین خطوط حرکت کنند، رانندگان در صورت نیاز به خروج و تغییر خط حرکت باید با احتیاط کامل ابتدا راهنما بزنند و با این کار رانندگان سایر خودروها را از قصد خود آگاه سازند و پس از آن با رعایت حق تقدم وارد خط‌های دیگر شوند و اگر رانندگان به این تکلیف قانونی خود عمل نکنند مشمول اعمال قانون خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها