برنامه‌های هنری دهه فجر خراسان شمالی در فضای مجازی برگزار می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیر حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: برای پیشگیری از شیوع کرونا، غالب برنامه‌های هنری و فرهنگی این استان در دهه فجر انقلاب اسلامی در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وحید نمازی روز دوشنبه در کارگروه هنری ستاد دهه فجر خراسان شمالی افزود: در صورت نیاز و ضرورت تنها برخی برنامه های دهه فجر امسال با تعداد محدودی از افراد و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری ۱۰ برنامه هنری شاخص در ایام دهه فجر، اظهار داشت: اجرای نمایش «جدال» به کارگردانی محمد داورپناه که از روز شنبه در بجنورد آغاز شده تا ۱۵ بهمن ادامه خواهد داشت که این برنامه را حوزه هنری با همکاری بسیج هنرمندان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می کند.

نمازی اجرای گروه سرود راوی فتح در فضای مجازی را از دیگر برنامه های این نهاد دانست و خاطرنشان کرد: در ایام الله دهه فجر امسال با همکاری صدا و سیمای استان فیلم کوتاهی با عنوان «خونی دوباره در شهر»  به کارگردانی علیرضا فیروزه از سیمای استانی پخش خواهد شد.

مدیر حوزه هنری خراسان شمالی افزود: همچنین در این ایام آثاری از عکاسان استان که از شعارها و کلیشه های انقلابی در دیوارهای استان عکس گرفته اند، به نمایش درخواهد آمد.

وی با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنوراه بین المللی کارتون در خراسان شمالی تصریح کرد: این جشنواره همانند سال های گذشته در صورت تامین اعتبار با موضوع «انسانیت» برگزار می شود.

نمازی با بیان اینکه باید از ظرفیت گرافیست ها برای طرح های انقلابی سطح شهر بهره گرفت، یادآور شد: علاوه بر فعالیت های هنری موثر در فضای مجازی، این حوزه از ظرفیت طراحان موفق استان برای بخشیدن رنگ و بوی انقلابی به سیما و منظر شهری بهره خواهد برد.

۱۲ تا ۲۲ بهمن ایام الله در تقویم جمهوری اسلامی ایران دهه فجر نام گرفته است.

تاریخ نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به نقطه عطف خود رسید و سرانجام مبارزات مردم مسلمان به بار نشست و پادشاهی ۲ هزار و ۵۰۰ ساله و ظلم و استبداد بیش از ۵۰ ساله رژیم پهلوی در ایران، ریشه کن و به خواست الهی حکومت جمهوری اسلامی تأسیس شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها