دانشگاه‌ها ظرفیت تولید و تربیت نیروی متخصص را دارند

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دولت تعداد معدودی از افراد را برای بورسیه خارج از کشور اعزام کرده است؛ این تعداد بورسیه حاکی از آن است که دانشگاه ها ظرفیت تولید و تربیت نیروی متخصص را دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، منصور غلامی روز دوشنبه در آیین افتتاح ارتقای خوابگاه های دانشجویی که در وزارت علوم برگزار شد، افزود: گاهی نقدها و انتقادات پر رنگ است، اما بخش پر لیوان را هم باید نشان دهیم. ایجاد امید در جامعه مستلزم این است که که بخش پر لیوان را در هر حوزه ای به مردم نشان دهیم.

وی با اشاره حضور فقط  ۱۰۰ دانشجوی بورسیه در خارج از کشور، تاکید کرد: دولت تعداد معدودی از افراد را برای بورسیه خارج از کشور اعزام کرده است. این تعداد بورسیه حاکی از آن است که دانشگاه ها ظرفیت تولید و تربیت نیروی متخصص را دارند. دانش آموختگان ایرانی هر جای دنیا می روند، می درخشند و استاندارد آموزش کشور بالا است.

غلامی گفت: هر چند نقدهایی مبنی بر اینکه دانش آموختگان در بخشی هایی مثل صنعت به راحتی وارد نمی شوند، وجود دارد، اما صنعت باید به روز و با دانش و فناوری جدید تجهیز شود.

وزیر علوم با بیان اینکه یک سرمایه عظیم نیروی انسانی تحصیل کرده دانشگاهی داریم، افزود: بخش قابل توجهی از جامعه، تحصیلات دانشگاهی دارد. سال های متمادی است ایران در زمره ۲۰ کشور مطرح دنیا قرار دارد و در ۶ سال گذشته جزو ۱۶ کشور مطرح دنیا از نظر کیفیت دانش تولیدی است.

وی تاکید کرد: این موارد با تلاش تحصیل کردگان و مدیران ایرانی رخ داده است و ما را در دنیا سربلند کرد. حتی بسیاری از کشورها باورشان نمی شود ایران این جایگاه را در حوزه علم و تحقیقات دارد.

غلامی با بیان اینکه مجموعه دستاوردها چیزی است که آموزش عالی کشور به عنوان ماموریت تقدیم جامعه کرده است، اظهار امیدواری کرد که موفقیت های بیشتری حاصل شود.

وی افزود: حضور خیرین کنار جامعه دانشگاهی، سرمایه گرانقدری برای کشور رقم زده است و به توانمندسازی دانشگاه ها کمک می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =