توضیحات رییس فدراسیون دوومیدانی درباره اهدا روبالشتی به قهرمانان

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دوومیدانی در خصوص برخی اخبار مبنی بر اهدای روبالشتی به قهرمانان دوی کشوری صحرانوردی گفت: این روبالشتی‌ها دستباف بود و ما جایزه نقدی هم در نظر گرفتیم.

به گزارش ایرنا، رقابتهای دو صحرانوردی کشور در بخش مردان و زنان روزهای سوم و چهارم بهمن ماه در چابهار برگزار شد که «پریسا عرب» در بخش زنان و «محمد جعفرمرادی» در بخش مردان قهرمان شدند که به نفرات برتر این پیکارها یک روبالشتی دستبافت این منطقه و جوایز نقدی اهدا شد. اهدا روبالشتی به قهرمانان این رشته حاشیه‌هایی را ایجاد کرد.

هاشم صیامی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در این خصوص اظهار داشت: متاسفانه برخی از رسانه‌ها بد عمل می‌کنند و بدنبال خراب کردن من هستند و نمی‌دانند که در واقع به دو و میدانی آسیب می‌رسانند. یک مدیر زن ۱۲۰ میلیون تومان برای مسابقات منطقه آزاد چابهار هزینه کرد. به جای آنکه بگوییم دست شما درد نکند از جایزه او ایراد می‌گیریم. وی به دو و میدانی کمک کرده و بهترین مسابقه را در منطقه آزاد برپا کرد.

وی افزود: روبالشتی‌هایی که او به قهرمانان مسابقات صحرانوردی هدیه داد، دست بافت و نزدیک به ۲ میلیون تومان قیمت آن بود. در مسابقات قهرمانی کشور هیچ رشته‌ای رسم نیست تا جایزه بدهند. باز هم فدراسیون به نفر اول ۵ میلیون، دوم ۳ میلیون و سوم ۲ میلیون تومان هدیه داد. این رسانه‌ها می‌خواهند تا منطقه آزاد به این ورزشکاران پراید هدیه دهد.

رییس فدراسیون دو و میدانی عنوان کرد: برخی از خبرنگاران و ورزشکاران با من مشکل دارند و می‌خواهند برای فدراسیون حاشیه درست کنند. با حاشیه‌های درست شده بعید بدانم این حامی مالی که بدنبال تاسیس آکادمی دو و میدانی در چابهار بود، دیگر اقدامی در این زمینه انجام دهد.

وی یادآور شد: برای مسابقات دوی صحرانوردی به فدراسیون پزشکی - ورزشی گفتیم که برای دوپینگ بیایند اما این فدراسیون مسابقات را رندومی برای تست دوپینگ انتخاب می‌کند. علاوه بر آن مسابقات صحرانوردی قهرمانی آسیا لغو شد و این رقابت‌ها هم انتخابی تیم ملی نبود.  اصولا در دوی صحرانوردی تست نمی‌گیریم. این رشته رکوردگیری ندارد و قهرمانان آن براساس رتبه‌بندی مشخص می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =