۱۴ هزار تن بذر اصلاح شده گندم در زنجان کشت شد

زنجان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: کشاورزان این استان در سال زراعی جاری ۱۴هزار تن بذور اصلاح شده گندم را در اراضی کشاورزی کشت کردند.

جواد تاراسی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا  با بیان اینکه زنجان در تولید بذرهای اصلاح شده غلات که گندم مهمترین آن است، از استان های پیشرو کشور است، افزود: امسال بیش از دو هزار و۶۰۰ تن بذور اصلاح شده گندم در استان تولید شد.

وی اظهار داشت: میزان بذر مورد نیاز برای کشت در مزارع آبی و دیم زنجان بیش از ۴۰ هزار تن است.

تاراسی تصریح کرد: در سال زراعی گذشته در سطح ۵۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان که زیر کشت گندم رفتند، از بذرهای اصلاحی استفاده شد و این این موضوع روند رو به رشدی دارد. 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه استفاده از بذرهای اصلاح شده علاوه بر مقاومت در برابر تنش های محیطی، بهره وری تولید را تا بیش از ۴۰ درصد افزایش می دهد، یادآورشد: ۱۱ مرکز تهیه و تولید بذر اصلاح شده در سطح استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه در سال زراعی امسال بیش از ۳۰۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان به کشت گندم اختصاص یافته است، افزود: از این میزان سطح زیرکشت ۲۹۰ هزار هکتار اراضی دیم و ۱۸ هزار هکتار اراضی آبی است.

بر اساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در سال زراعی گذشته (مهر ۹۷ تا مهر ۹۸ ) بالغ بر ۴۳۰ هزار تن گندم در این استان تولید شد.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها