بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان وام خسارت کرونا در لرستان پرداخت شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: ۱۸۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت جبران بخشی از خسارت‌های کرونا توسط ۱۹ بانک دولتی و خصوصی این استان پرداخت شد.

بهزاد منصوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اقداماتی به منظور تثبیت اشتغال افرادی که پس از شیوع کرونا دچار مشکل شدند، از سوی نهادهای مربوطه صورت گرفت و تسهیلاتی برای جبران مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی در نظرگرفته شد.

وی اظهار داشت: در این راستا بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل و کسب و کارهای آسیب پذیر کرونا پرداخت و منجر به تثبیت بیش از ۲۴ هزار فرصت شغلی در لرستان شد.

منصوری اضافه کرد: برای افرادی که به صورت موردی جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی و تثبیت شغل اقدام کرده اند، از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مذاکراتی انجام می شود تا آنها نیز بتوانند علاوه بر تثبیت شغل، تسهیلات لازم را دریافت کنند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: همچنین سعی شد بخشی از مشکل تعدادی واحدهای صنفی، تولیدی و صنعتی استان نیز که فعالیت اقتصادی آنها با وقفه مواجه شده است با دریافت این تسهیلات جبران شود.

وی با اشاره به اینکه روند پرداخت تسهیلات همچنان ادامه دارد اظهار داشت: برخی واحدها و مشاغل استان، تمایل کمتری برای دریافت این اعتبارات دارند اما در هر صورت آمادگی پرداخت در بانک های لرستان وجود دارد.

تا سوم بهمن ماه ابتلای قطعی ۶۳ هزار و ۲۰۶ لرستانی به کرونا تایید شده است که از این تعداد یک هزار و ۳۱۷ نفر جان باخته اند.

بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تایید ستاد استانی مدیریت کرونا، شهرستان های  خرم آباد، ازنا، الیگودرز، دلفان و سلسله در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

همچنین شهرستان های بروجرد، کوهدشت، دورود، پلدختر، رومشکان و چگنی در وضعیت آبی شیوع ویروس کرونا هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها