تمام خوابگاه‌های دانشگاه شریف تا پایان سال ۱۴۰۲ بازسازی می‌شوند

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه صنعتی شریف گفت: تمام خوابگاه‌های شریف تا سال ۱۴۰۲ با کمک حامیان دانشگاه بازسازی و نوسازی می شوند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، محمود فتوحی فیروزآبادی در سومین نشست خبری «طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی» در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: بحث کمک خیرین در آموزش عالی و علم و فناوری موضوعی است که شاید زمانی در کشور خیلی مدنظر نبود، اما امروزه حضور خیرین در دانشگاه ها و کمک آنها بسیار مهم و دلگرمی برای دانشگاه هاست تا بتوانند فعالیت های خود را به خوبی جلو ببرند.

رییس دانشگاه شریف تصریح کرد: کمک خیرین برای ارتقای خوابگاه های دانشجویی برای تحصیل دانشجویان در محیط مطلوب امری پسندیده است.

وی ادامه داد: در دانشگاه شریف با شرکت در طرح ۳۰- ۳۰ -۴۰ فعالیت های گسترده ای آغاز شده است. تقریبا ۴ هزار دانشجوی خوابگاهی در دانشگاه شریف حضور دارند و تعداد اتاق های خوابگاه های دانشگاه هزار عدد است. برای بازسازی این خوابگاه ها کارهایی مانند رنگ آمیزی، اصلاح و شناسایی، احداث زمین چمن چند منظوره، تعمیرات آشپزخانه ها و نصب پنجره های دوجداره در دست اقدام است.

فتوحی فیروز آبادی اظهار داشت: قصد داریم به کمک خیرین و انجمن فارغ التحصیلان دانشگاهی تا سال ۱۴۰۲ این هزار اتاق خوابگاه های دانشگاه شریف را کاملا بازسازی کنیم. طبق بررسی ها برای تعمیر هر اتاق حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان برآورد هزینه شده است که تا پایان سال تعمیر ۱۰۰ اتاق را به پایان خواهیم رساند.

به گزارش ایرنا، دانشگاه شریف چهار ساختمان خوابگاهی و حدود ۴ هزار دانشجو خوابگاهی دارد. طرح ۳۰-۳۰-۴۰ (۳۰ درصد خیرین، ۳۰ درصد دانشگاه ها و ۴۰ درصد صندوق رفاه دانشجویان) در راستای بهبود فضای خوابگاهی دانشگاه ها اجرا می شود.

آیین افتتاح طرح ارتقای خوابگاه‌ های دانشجویی و تقدیر از خیرین آموزش عالی روز دوشنبه به صورت مجازی در وزارت علوم برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش