۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۸
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 84197957
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت هزار مربی مراقب سلامت در مدارس کشور کمبود داریم

قزوین - ایرنا- مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر هفت هزار مربی مراقب سلامت در مدارس کمبود داریم که تنها ۵۰ درصد این نیاز تامین شده است.

به گزارش ایرنا، محمد محسن محمدبیگی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی مشترک دفتر سلامت و تندرستی استان قزوین در جمع خبرنگاران، افزود: براساس استانداردها به ازای هر ۷۵۰ دانش آموز باید یک مراقب سلامت داشته باشیم درحالیکه تنها هفت هزار مربی مراقب سلامت داریم.
وی با بیان اینکه کمبود مراقب سلامت یکی از مشکلات اساسی در بخش نیروی انسانی است، اظهار داشت: در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مربیان سلامت بازنشسته شدند و نیاز مبرم است تا دولت ردیف استخدامی برای مربیان بهداشت در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد.
محمدبیگی اضافه کرد: براساس سند تحول بنیادین، موضوع سلامت و توانایی جسمانی دانش آموزان مورد توجه قرار دارد و طرح کوچ جزو یکی از طرح‌های تحولی وزارت آموزش و پرورش در این زمینه به اجرا درآمده است.
 این مسوول با بیان اینکه سلامت دانش آموزان یکی از دغدغه‌های جدی خانواده‌هاست، افزود: آموزش و پرورش نیز نسبت به این قضیه حساس است چون موضوع چاقی و عوارض آن می‎‌تواند بسیاری از مشکلات را برای دانش آموزان به دنبال داشته باشد.
محمدبیگی با بیان اینکه در یکسال گذشته کلاس‌های درس به صورت غیر حضوری برگزار شده است، تصریح کرد: به همین دلیل میزان تحرک دانش آموزان کاهش داشته و روند تغذیه‌ای آنها تغییر یافته که این سبک زندگی نشان دهنده بروز چاقی در بین دانش آموزان است.
مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در شرایط فعلی سرعت افزایش وزن و چاقی نسبت به گذشته هشت درصد افزایش یافته است،گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد دانش آموزان دچار چاقی هستند.
وی تاکید کرد: هم‌اکنون مشاوران در طرح کوچ با دانش آموزان و خانواده‌هایی که فرزندانشان دچار چاقی مفرط شده‌اند ارتباط برقرار می‌کنند و برنامه‌های غذایی را در اختیار آنها قرار می‌دهند.
محمدبیگی سرانه بهداشت مدارس کشور را ۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان اعتبار، جوابگوی نیاز مدارس نیست و مدیران مدارس با مشارکت خانواده‌ها بخشی از این نیازها را تامین می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها