رئیس صمت: ۱۶۰هزارمیلیارد تومان طرح در کرمان رهاورد دولت دوازدهم است

کرمان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: ۱۶۰ هزار میلیارد تومان طرح طی دولت دوازدهم بر مبنای ارزش افزوده در این استان سرمایه گذاری شده که طرح ها به سرعت در حال تکمیل هستند.

مهدی حسینی نژاد روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این زمینه طی سال ۹۷ تعداد ۴۴ پروژه تعریف شد که ۷۵ درصد پیشرفت دارند و سال گذشته ۳۴ پروژه و امسال ۳۰ طرح با ۶۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان کرمان مراحل اجرایی را می گذراند و چالش‌های این پروژه‌ها در قالب اقتصاد مقاومتی رفع می شود.

وی اظهار داشت: فرایند توسعه استان کرمان بر اساس تحقق شعار سال جهش تولید اجرا و در این راستا برنامه ریزی کردیم  که در برنامه ششم توسعه سهم ۳۷.۷ تولید ناخالص داخلی استان کرمان را در حوزه صنعت و معدن به ۴۴.۲ درصد رساندیم و در این راستا استان کرمان به سمت صنعتی شدن پیش می‌رود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: تلاش داریم به اهداف برنامه ششم توسعه برسیم که در سال ۹۷ تعداد هفت پروژه، سال گذشته ۶ پروژه و امسال ۶ پروژه بزرگ در استان آماده افتتاح شده که از این تعداد  ۲ مورد را افتتاح کردیم و مابقی با حضور رییس جمهور، معاون اول و وزیر صمت افتتاح می شود.

وی بیان داشت: از جمله این پروژه ها  فولاد زرند ، گندله منطقه گل گهر و فلات بابک می باشند که آماده افتتاح شده است.

حسینی‌نژاد با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی طرح ها رصد می شود اشهار داشت: درصد تحقق طرح های استان کرمان طی دولت تدبیر و امید ۸۷.۷ درصد بوده که ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی به تفکیک شهرستان ها اعلام شده است.

وی افزود: همچنین پروژه‌های پیشران اقتصادی را دنبال می کنیم که اجرای این طرح ها استان کرمان را به قطب فولادی کشور تبدیل می‌کند و همچنین این پروژه‌ها به گونه‌ای تعریف شده که از مزایای حوزه پتروشیمی عقب نمانیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: چند پروژه اصلی در حوزه صنایع متوسط پیشرفت فیزیکی نزدیک به ۴۷.۶ درصد دارند که در این زمینه پروژه پیشران لاستیک بارز بافت از برنامه زمان بندی عقب مانده و نیازمند تسهیلات از سوی سیستم بانکی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها