پرهیز از تنش مهمترین رویکرد حوزه فرهنگی مدیریت شهری مشهد است

مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نگاه حاکم بر شورا و مدیریت شهری این کلانشهر به حوزه فرهنگی، نگاه تعاملی و پرهیز از تنش است.

احسان اصولی روز دوشنبه در نطق پیش از دستور شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مباحث فرهنگی، اجتماعی همواره از حوزه‌های پرچالش است که مدیریت شهری و شورای شهر مشهد نیز از این اصل مستثنی نیست.

وی ادامه داد: سعی شد در حوزه فرهنگی این شهر مطابق نیازهای شهر عمل شود، آموزش فرهنگ شهروندی اصلی ترین رسالت فرهنگی مدیریت شهری است که اقدامات بی نظیر از جمله طرح تفکیک زباله از مبداء و رعایت حق تقدم عابر پیاده در این حوزه اجرایی شد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در حوزه استقبال از بهار نیز جشنواره "خانه بهار" با نگاه تکمیلی و ارتقا دهنده هر سال اجرا شده و تنوع بخشی به رشته های هنری و ارتقای کیفیت آثار هنری در این جشنواره مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: مشهد از نظر المانهای ثابت از فقیرترین شهرهاست لذا سمپوزیوم مجسمه‌سازی در این شهر برای تامین المانهای ثابت برگزار شد.

اصولی ادامه داد: حذف و اصلاح معابر با نامهای تکراری نیز از دیگر اقدامات این حوزه در دوره فعلی مدیریت شهری است، با آغاز فعالیت شورای پنجم حدود ٩٠ معبر با نام تکراری در مشهد وجود داشت که اصلاح آن در دستور کار قرار گرفت و تنها ٣٠ معبر از این تعداد برای اصلاح باقی مانده ‌است.

وی گفت: در حوزه اجتماعی نیز مردم و ساکنان محلات در شوراهای اجتماعی محلات برای حل مشکلات پای کار آمدند و از ظرفیت شوراهای اجتماعی محلات در حوزه های عمرانی و فرهنگی استفاده شد، در حوزه آسیبهای اجتماعی و ورزش نیز اقدامات خوبی صورت گرفته که مشهود است.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: یکی از سیاستهای کلان در این حوزه ایجاد زیرساختها برای توسعه فعالیتهای فرهنگی است لذا اعتبارات عمرانی حوزه فرهنگی افزایش یافت و امسال به ٢٥٦ میلیارد تومان رسید که در پی آن تکمیل پردیس تئاتر مشهد مورد توجه قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها