تصادف در جاده یاسوج به دهدشت یک کشته و ۵ زخمی در پی داشت

یاسوج- ایرنا- سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخورد خودروی سمند با وانت سایپا در جاده یاسوج به دهدشت یک کشته و ۵ زخمی برجا گذاشت.

 جهانبخش وحدت نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز ساعت ۸ و ۷ دقیقه صبح این خبر طی تماس مردمی با اورژانس ۱۱۵ یاسوج دریافت شد.

وی افزود: برخورد خودروی سواری سمند با وانت سایپا در حوالی منطقه سوسکی جلیل در جاده یاسوج به دهدشت رخ داد.

وحدت نژاد تصریح کرد: بلافاصله ۴ دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵، و بالگرد اورژانس یاسوج به محل حادثه اعزام شدند.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این سانحه ۶ مصدوم داشت و به دلیل شدت جراحات و عمق حادثه یک نفر با وجود عملیات احیا، در محل حادثه جان باخت.

وی ادامه داد:۴ نفر از مصدومین با آمبولانس و یکی دیگر از آنها با بالگرد به بیمارستان شهید بهشتی شهر یاسوج انتقال داده شد.

سوانح رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

این استان با داشتن کمتر از ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =