دشمن در واکنش به رزمایش‌های ایران اعلام کرد اقداماتش دفاعی است

تهران- ایرنا- رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه برگزاری ۱۰ رزمایش در ۱۵ روز پاسخی به قدرت‌نمایی رییس‌جمهوری بی‌خرد آمریکا بود، گفت: دشمن در خلال این رزمایش‌ها اعلام کرد که اقداماتش دفاعی است و نگران اقدامات هم‌پیمانان ایران در سالگرد شهادت سردار سلیمانی بوده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا؛ سرلشکر پاسدار محمد باقری صبح دوشنبه در نهمین جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، گفت: در طول ۲ ماه گذشته، جمهوری اسلامی ایران با تهدیداتی مواجه شد که در آن رییس‌جمهوری بی‌خرد آمریکا (دونالد ترامپ) تهدیداتی را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی مطرح کرد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح  ادامه داد: فرد بی‌سوادی که امکان هرگونه اقدامی از سوی او می‌رفت همان زمان به ظاهر قدرت‌نمایی‌ها و تلاش‌هایی را انجام داد که لازم بود تا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران آمادگی‌های خود را در مقابل به نمایش بگذارد. بنابراین در یک مدت فشرده ۱۵ روزه نیروهای مسلح با اقتدار ۱۰ رزمایش را در سراسر کشور برگزار کردند که بسیاری از آنها با پیشنهاد و داوطلبی خود این نیروها بود.  اقدامات فوق‌العاده‌ای در این رزمایش‌ها صورت گرفت که برخی  برای نخستین بار انجام می‌شد.

سرلشکر باقری گفت: این رزمایش‌ها در واقع قدرت و آمادگی جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح را به جهان و دشمنان نشان داد و موجب دلگرمی ملت ایران و یأس دشمنان شد. دشمن چندین بار در خلال برگزاری این رزمایش‌ها با روشهای مختلف اعلام کرد که قصد هیچ‌گونه تهاجمی ندارد و اقداماتش صرفاً دفاعی است و نگران اقدامات هم‌پیمانان جمهوری اسلامی در سالگرد شهادت سردار سلیمانی بوده است.

وی افزود: این آمادگی‌ها کاملاً ضرورت دارد و باید تداوم داشته باشد. ما از دفاع مقدس آموختیم که چنانچه هدف ما سربلندی و عزت کشور است، باید همواره آماده و قدرتمند باشیم و این توانمندی‌ها را به دشمنان نشان دهیم. قطعاً حرکت توفنده انقلاب اسلامی و جستجو و تلاش برای دستیابی به آرمان‌های این نظام الهی در کمال آرامش و امنیت ادامه پیدا می‌کند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه اظهار داشت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار داریم و از زحمات همه دستگاه‌های لشکری و کشوری که برای گرامیداشت این سال تلاش کردند، قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: برابر برنامه‌های تدوین شده، فعالیت‌ها و تلاش‌ها در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دستگاه‌های مختلف کشوری و لشکری همچنان ادامه دارد و همه عزیزان با وجود محدودیت‌هایی که بیماری کرونا ایجاد کرده بود، همچنان در این مسیر فعالیت‌ها و کارها را دنبال می‌کنند که جای تشکر و قدردانی دارد.

سرلشکر باقری با اشاره به سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: این شهید بزرگوار ۴۰ سال در مسیر دفاع و امنیت کشور گام برداشت و از روزهای اول جنگ به همراه نیروهایی از کرمان در جبهه کرخه کور حضور پیدا کرد و همان اوایل جنگ هنگامی که مشغول عملیات شناسایی بود در میدان مین مجروح شد و تا روز شهادتش ۴۰ سال شبانه‌روز تلاش کرد تا به اجر شهادت که بالاترین اجرهاست نائل شود؛ ان‌شاء الله خداوند توفیق ادامه راه این شهید را به ما نیز عنایت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار سیاست