مخالفت برخی جمهوری‌خواهان آمریکا با بسته حمایتی کرونا

تهران- ایرنا- همزمان با تصمیم دولت جو بایدن برای اجرایی کردن یک بسته حمایتی جدید مربوط به کرونا، شماری از جمهوری‌خواهان مخالف حجم بزرگ این طرح مالی هستند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات دولت جدید آمریکا تلاش کرده اند تا نگرانی‌های برخی جمهوری خواهان در مورد پیشنهاد بسته حمایتی کرونایی جدید با بودجه ۱.۹ تریلیون دلاری را رفع کنند.

 شماری از قانونگذاران جمهوری خواه معتقدند که با توجه به شرایط موجود، حجم این بسته مالی بسیار زیاد است.

برخی از این قانونگذاران و همچنین قانونگذاران دمکرات به طرح کوچکتری در این زمینه که بیشتر مربوط به مسئله توزیع واکسن کروناست، اعتقاد دارند.

فانونگذاران دو حزب آمریکا اعلام کرده اند که موافقند طرح واکسیناسیون کرونا برای آمریکایی ها باید یک اولویت باشد اما برخی جمهوری‌خواهان با چنین بسته سنگین مالی یک ماه پس از تصویب بسته حمایتی ۹۰۰ میلیارد دلاری مخالفت کرده اند.

سوزان کالینز سناتور جمهوری خواه در این زمینه گفت: به نظر تصمیم به اجرایی کردن چنین بسته مالی با این حجم زود است.

وی تصریح کرد که موافق بودجه مازاد برای موضوع توزیع واکسن کروناست اما تحت یک لایجه بسیار محدودتر.

سناتور دمکرات "دیک دوربین" نیز در این راستا گفت تماسهای مقامات دولت بایدن با قانونگذاران در مورد این طرح جدید کرونایی نشان می دهد که ارائه بسته حمایتی در مورد مسئله کرونا یک اولویت مهم برای بایدن محسوب می شود.

"کرین ژان پییر" معاون ارشد سخنگو و مسئول رسانه ای کاخ سفید نیز گفت: ما نمی توانیم منتظر بمانیم. دلیل نمی شود چون قبلا در این راستا بن‌بست سیاسی وجود داشته شرایط به همین روال ادامه داشته باشد.

"جرد برنستین" یک عضو شورای مشاوران اقتصادی بایدن پیشتر به شبکه سی ان ان گفته بود که بسته ۹۰۰ میلیاردی که پیشتر توسط گنگره تصویب شد فقط برای یک یا دو ماه می تواند کمک کند.

بایدن که چند روز پیش به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا سوگند یاد کرد، وعده داده اقدامات گسترده و جدی برای مقابله با ویروس کرونا در دستورکار قرار دهد.

کاخ سفید اعلام کرده بسته مازاد ۱.۹ تریلیون دلاری برای پوشش هزینه های مربوط به مقابله با کرونا و همچنین پرداختی ها به خانوارها و افراد بیکار خواهد بود.

بایدن پیشتر گفته بود که کشورش در یک وضعیت اضطراری ملی قرار دارد و تصمیمات و اقدامات نیز باید تحت همین شرایط اجرایی شود.

"میت رامنی" سناتور دمکرات نیز اعلام کرد که این طرح ۱.۹ تریلیون دلاری جدید کاخ سفید " شوکه کننده" است.

تاکنون بیش از ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سراسر آمریکا به کرونا مبتلا شده اند که نزدیک به ۴۳۰ هزار فوتی داشته است. آمریکا در صدر بیشترین میزان ابتلا و مرگ و میر کرونا در جهان قرار داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =