تعداد واحدهای دارای حقوق معوق در استان مرکزی ۳۵ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تعداد واحدهای دارای حقوق معوق در این استان در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۵ درصد کاهش یافت.

«محمد تقی آبایی هزاوه» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد شرکت‌های دارای حقوق معوق این استان در ۹ ماه پارسال، ۳۷ شرکت بوده که به ۲۴ شرکت کاهش یافته است.

وی بیان کرد: تعداد کارگران دارای حقوق معوق استان مرکزی نیز از پنج هزار و ۵۶۵ نفر در پارسال به یک هزار و ۳۴۲ نفر در ۹ ماه امسال رسیده که این بخش نیز با کاهش ۷۸ درصدی همراه بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: تعداد ماه‌های دارای حقوق معوق کارگران این استان نیز با کاهش ۴۴ درصدی همراه بوده و از ۱۳۸ ماه به ۷۷ ماه رسیده است.

آبایی هزاوه اظهار داشت: کارگران پنج شهرستان آشتیان، خنداب، دلیجان، کمیجان و محلات در استان مرکزی، هیچ حقوق معوقی ندارند و امید است حقوق معوق کارگران هفت شهرستان دیگر هم به صفر رسد.

وی گفت: بیشترین سهم شرکت‌های دارای حقوق معوق استان مرکزی با ۱۰ واحد مربوط به شهرستان اراک و ۱۴ دیگر در ۶ شهرستان تفرش، خمین، زرندیه، ساوه، شازند و فراهان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: بیشترین کاهش تعداد شرکت‌های دارای حقوق معوق این استان در ۹ ماه امسال مربوط به شهرستان ساوه است که تعداد آن از ۱۲ شرکت به سه شرکت رسیده و با کاهش ۷۵ درصدی همراه بوده است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی در استان مرکزی وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها