همزمان با اوج گرفتن کرونا در تونس وزیر خارجه این کشور هم مبتلا شد

تهران – ایرنا – همزمان با روند رو به رشد ابتلا به ویروس کرونا در تونس ، عثمان الجرندی وزیر امور خارجه این کشور از ابتلا به کووید ۱۹ خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا الجرندی در توئیتی نوشت : به رغم احتیاط لازم و رعایت پروتکل های بهداشتی نتیجه آزمایش کووید ۱۹ من مثبت اعلام شد.

وی اضافه کرد: به رغم انتقاداتی که به من شده است ، ابتلا به کرونا موجب شد تا در خصوص لزوم واکسینه کردن مردم مصمم تر از گذشته باشم .

روند ابتلا به ویروس کرونا و میزان مرگ و میر ناشی از آن در تونس طی روزهای اخیر بی سابقه بوده است .

بر اساس آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تونس تاکنون بیش از ۱۹۷ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۶ هزار و ۲۳۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

تنها طی دیروز (یکشنبه) ۲۰۵۹ نفر در تونس به کرونا مبتلا شدند و ۸۰ نفر نیز جان باختند.

وزارت بهداشت تونس شنبه گذشته منع آمد و شد ، برگزاری تجمعات و تظاهرات را برای سه هفته دیگر تمدید کرد .

تونس در دو هفته اخیر با وجود ممنوعیت های ترافیکی و محدودیت های مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا، شاهد تظاهرات شبانه در پایتخت و برخی شهرهای این کشور و درگیری تظاهرکنندگان با نیروهای پلیس بوده است.

دستگاه های امنیتی تونس اعلام کرده اند که تاکنون حدود ۶۰۰ تن که اکثرشان جوان هستند در پی درگیری های شبانه که در پایتخت و دیگر شهرها با وجود قرنطینه کامل کشور در برابر شیوع ویروس کرونا رخ داد، بازداشت شده اند.

تونس در مدت انتقال سیاسی شاهد اعتراض های متعدد اجتماعی بوده و معترضان همواره علیه بیکاری، فقر و پایین بودن خدمات دولتی اعتراض کرده‌اند.

این اعتراض ها  و درگیری معترضان و پلیس همزمان با سالگرد دهمین سال انقلاب مردمی تونس صورت می‌گیرد که به همراه دموکراسی، بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی را در پی داشته است.

تونس با گذشت یک دهه از انقلاب سال ۲۰۱۱ میلادی همچنان درگیر ناآرامی‌های اجتماعی و اختلاف های  سیاسی است و به رغم تغییر نظام، تغییر قانون اساسی، برگزاری چندین انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری، این کشور همچنان درگیر نابسامانی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =