۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۰
کد خبرنگار: 2854
کد خبر: 84197758
۰ نفر

برچسب‌ها

کتاب «ماه و پروین» منتشر شد

قزوین - ایرنا - روایت داستانی خاطرات همسر شهید جلال الدین ذوالقدر با عنوان: «ماه و پروین» در حوزه هنری قزوین به چاپ رسید.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان قزوین؛ کتاب «ماه و پروین» خاطرات خدیجه پرپینچی، درباره سرگذشت شهید جلال الدین ذوالقدر می باشد. مصاحبه اثر توسط مهناز حیدری و کتاب به قلم زینت السادات موسوی نگارش شده است.
روایت زندگی و تجربه زیستۀ جامعه ایثارگران، بازتابی است از پایداری خانواده‌ها که با صبوری در برابر سختی‌ها، پشتیبانی از نیروهای رزمنده را به جان خریدند، روایتی از پایمردی رزمندگان که با بذل جان و گذر از دلبستگی ها تا مرز شهادت ایستادگی کردند و شجاعانه کوشیدند؛ تا فرهنگ پایداری در سایه این مجاهدت‌ها سر برآورده و راهی فراسوی آیندگان قرار دهد تا برای شرافتمندانه زیستن این راه را تداوم بخشند.
در بخشی از این کتاب می خوانیم: «عصر هنگام حجت‌الله کوله‌بارش را برداشت و در میان سلام ‌و ‌صلوات و بوی اسپند و بوسیدن قرآن خداحافظی کرد و رفت. وقتی همسر و مادرش اصرار کردند بیشتر بماند گفت که می‌خواهد شیرینی بخرد و قدم نورسیده‌اش را با رزمنده‌ها جشن بگیرد. همه می‌دانستند که شیرینی و جشن بهانه است و او دارد خودش را به ادامه‌ی عملیات بدر می‌رساند.»
کتاب « ماه و پروین » در قطع رقعی، ۱۸۸ صفحه، با شمارگان ۳۰۰ نسخه توسط واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری قزوین به چاپ رسیده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =