مقدمات ساخت کارخانه استحصال طلا در تفتان در حال انجام است

زاهدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در سالجاری با واگذاری زمین مقدمات ساخت کارخانه استحصال طلا در حوزه شهرستان تفتان در حال انجام است.

داود شهرکی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: شروع عملیات اکتشاف محدوده کانسنگ طلا و مس در حوزه تفتان (دهستان خارستان - بیدستر) از مهر ۹۶ از سوی شرکت سرمایه‌گذاری شستا در مساحت تقریبی ۶۴ کیلومتر مربع انجام شده‌است.
وی افزود: حجم عملیات اکتشافی در این محدوده تاکنون شامل حفر چاهک و ترانشه اکتشافی به میزان ۱۲ هزار متر مکعب، انجام عملیات حفاری عمقی به میزان ۲۰ هزار متر و میانگین عمق ۲۰۰ متر و انجام آنالیز شیمیایی به تعداد ۲۴ هزار نمونه انجام شده‌است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان میزان سرمایه‌گذاری در مرحله اکتشاف در این محدوده را تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال عنوان و گفت: میزان ذخیره کشف شده قطعی کانسار در این محدوده به میزان ۲۴ میلیون و ۴۶۳ هزار تن کانسنگ طلا با عیار متوسط ۱ و ۶ صدم گرم در تن ( در هر تن یک گرم طلا ) و حدود ۵۹۸ هزار تن ذخیره با عیار متوسط ۰/۵ درصد تخمین زده شده‌است.
وی تصریح کرد: میزان طلای قابل استحصال در این محدوده معادل ۲۵ تن بوده که با کشف این ذخیره مجموع ذخایر کشف شده سیستان و بلوچستان از ۱۳ تن به ۳۸ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها