رییس جمهوری سابق بولیوی با غلبه بر کرونا از بیمارستان مرخص شد

تهران- ایرنا- رییس جمهوری سابق بولیوی پس از درمان از بیماری کووید ۱۹ روز یکشنبه از بیمارستان مرخص شد.

به گزارش ایرنا، اوو مورالس رهبر حزب جنبش برای سوسیالیسم در پیام توییتری نوشت: من از هیات پزشکی، کارمندان و خدمه بیمارستان لوس اولیوس بسیار سپاسگزارم برای مراقبت هایی که از من داشتند و باعث ترخیص من شدند، احترام و تحسین من نسبت به آنها.

مورالس در ادامه نوشت: در این لحظات حساس، افراد مبتلا به ویروس برای نجات جان خود می جنگند تا کسی از خانواده غایب نشود. حمایت از دوستان و همسایگان مهم  و نشانه از همبستگی است و به ما کمک می کند تا با هم بر مشکلات غلبه کنیم تا از این طریق پیش برویم.

به نوشته مورالس با اتحاد ما پیروز خواهیم شد و زنده خواهیم ماند.

در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بولیوی در ۲۰ اکتبر (۲۸ مهرماه سال ۹۸) که در دور نخست مورالس پیروز شد، تظاهرات اعتراض‌آمیز و اعتصاب‌های گسترده‌ای در بولیوی آغاز شد.

سناتور آنز پس از کناره‌گیری مورالس از ریاست جمهوری در ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان ماه) و پناهنده شدنش به مکزیک، خود را رئیس جمهوری موقت بولیوی اعلام کرد. مورالس چندی بعد از مکزیک به آرژانتین رفت. 

اما رئیس جمهوری مستعفی پس از پیروزی لوئیس آرسه در انتخابات ۲۰۲۰ بولیوی، همانطور که پیشتر اعلام کرده بود، در سالروز تبعید خود (۱۸ آبان) به بولیوی بازگشت و دوباره رهبری جنبش سوسیالیسیم را به دست گرفت.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =