۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۳:۱۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84197701
۰ نفر

برچسب‌ها

حماس: اسرائیل مسؤول ترور مقام جنبش اسلامی است

تهران- ایرنا- جنبش حماس یکشنبه شب در واکنش به شهادت محمد ابونجم از مقام‌های جنبش اسلامی (شاخه شمالی)، در بیانیه‌ای اعلام کرد که رژیم صهیونیستی را مسؤول این جنایت در مرکز سرزمین‌های اشغالی می‌داند.

به گزارش ایرنا از تارنمای روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این گروه مقاومت فلسطینی در بیانیه‌ای تأکید کرد:جنایت فجیع ترور محمد ابونجم مقام مسؤول جنبش اسلامی در روز روشن در شهر یافا به شدت محکوم است و ما رژیم اشغالگر را مسؤول کامل این جنایت می‌دانیم.

حماس همچنین درباره نقشه خبیثانه رژیم صهیونیستی برای از میان برداشتن رهبران و گروه‌های فلسطینی بویژه کسانی که در دفاع از قدس و مسجد الاقصی فعالیت دارند، هشدار داد.

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» روز یکشنبه در گزارشی نوشت: ابونجم در بیمارستان "ولفسون" شهر تل‌آویو و در نتیجه شدت جراحات وارده فوت کرده است.

 این نشریه صهیونیستی گزارش داد که ابونجم به همراه یک نفر دیگر (که نام او را ذکر نکرده است)، روز یکشنبه در یکی از خیابان‌های شهر یافا مورد تیراندازی قرار گرفت و زخمی شد.

براساس گزارش یدیعوت آحارانوت، پلیس رژیم صهیونیستی بدون اشاره به جزییات بیشتر تنها مدعی شد، این حادثه جنایی و در جستجوی عاملان تیراندازی است.

جنبش اسلامی در داخل فلسطین که شیخ «رائد صلاح» رهبری آن را برعهده دارد، از برجسته‌ترین جنبش‌های سیاسی فلسطینی است که مسؤول دفاع از مسجد الاقصی است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =