گردان حزب الله : کشتار عراقی‌ها کار مثلث آمریکا، اسرائیل و عربستان است

تهران - ایرنا- مسؤول امنیتی گردان‌های حزب الله عراق یکشنبه شب در رشته توئیتی نوشت:تأکید دوباره ما این است که تصمیم قتل و ابزار کشتار جمعی در این کشور ، رژیم صهیونیستی-آمریکا و عربستان است و باید با حمله به منبع و سرچشمه آتش و نه طرف‌های آن از این اقدام انتقام گرفت.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "روداو" عراق، «ابوعلی العسکری» افزود: ۱۱ستاره الحشد الشعبی روز شنبه آسمان وطن را روشن کردند و ما این ضایعه را تسلیت می‌گوییم، اما این درحالی است که [این افراد به خاطر آن که جایگاه خوبی در آن دنیا دارند] شادمان هستند.

عناصر گروه تروریستی داعش شنبه شب به نیروهای تیپ ۲۲ سازمان الحشد الشعبی در اطراف ناحیه العیث در منطقه حمرین در استان صلاح الدین حمله کردند که طی آن ۱۱ نیروی سازمان الحشد الشعبی از جمله «حسین سعیدان قاطع ابو علیاء الحسیناوی» فرمانده گردان سوم تیپ ۲۲ شهید و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، شهر بغداد پس از آرامشی طولانی بار دیگر پنجشنبه گذشته همزمان شاهد دو انفجار تروریستی بود. این انفجارهای انتحاری در میدان الطیران در مرکز شهر پایتخت عراق  با استفاده از کمربند انفجاری روی داد و به کشته شدن ۳۲ عراقی و زخمی شدن ۱۱۰ نفر دیگر منجر شد.

وقوع این انفجارها با موج محکومیت‌های داخلی و بین المللی روبه رو شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

اخیرا نگرانی‌ها در زمینه بازسازی نیروهای داعش از سوی آمریکایی‌ها با توجه به تحرکات مشکوک آنها در مرز سوریه و عراق افزایش یافته و از همین رو، درخواست‌ها در عراق برای پایان بخشیدن به حضور نظامی آمریکا در این کشور بیشتر شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =