سناتور جمهوریخواه با حمایت از محاکمه ترامپ این اقدام را قانونی خواند

تهران- ایرنا- سناتور جمهوریخواه ایالت یوتا با حمایت از طرح محاکمه ترامپ گفت، محاکمه ترامپ بعد از خروج وی از کاخ سفید قانونی است.

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان ان، سناتور میت رامنی روز یکشنبه برخلاف دیگر همکاران سیاسی خود در حزب جمهوریخواه از محاکمه ترامپ حمایت کرد.

وی به خبرنگار سی ان ان گفت: من سخنان و مواضع نمایندگان هر دو حزب (دموکرات و جمهوریخواه) را می شنوم اما بر این باورم که تلاش برای استیضاح ترامپ کاملا قانونی است.

رامنی افزود: من قوانین را بررسی کرده ام و بر این باورم که تحریک دیگران برای شورش جرمی است که مستحقق استیضاح است.

میت رامنی سناتور ایالت یوتا تنها نماینده جمهوریخواه است که در سال گذشته به استیضاح ترامپ در مجلس سنا رای داد.

برخلاف رامنی، چندین سناتور جمهوری خواه از جمله تام کاتن از آرکانزاس، جونی ارنست از آیووا و راجر مارشال از کانزاس گفته اند که فکر نمی کنند که محکومیت ترامپ در سنا پس از ترک دفتر خود در کاخ سفید قانونی باشد.

شورش ششم ژانویه (۱۷ دی‌ماه)، زمانی اتفاق افتاد که کنگره آمریکا در حال شمارش آرای گزینشگران ایالتی و تایید پیروزی جو بایدن بود اما دونالد ترامپ که حاضر نبود شکست را بپذیرد، با تکرار دروغ تقلب، هواداران خود را برای شورش و یورش به ساختمان کنگره تحریک کرد.

در جریان این شورش و اشغال کنگره از سوی هواداران ترامپ ، پنج نفر کشته و تعدادی مجروح شدند و مجلس نمایندگان با استناد به نقش آمرانه ترامپ در "تحریک به شورش»،او را بار دیگر استیضاح کرد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار جهان