معاون استاندار: آمار مبتلایان کرونا در لرستان رو به افزایش است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در این استان رو به افزایش است و در صورت ادامه روند عادی انگاری مردم، موج جدید شیوع این ویروس در استان آغاز می‌شود.

ب‍ه گزارش ایرنا محمود ثمینی شامگاه یکشنبه در ارتباط زنده اینترنتی با شبکه تلویزیونی افلاک لرستان اظهار داشت: با مراعات بسیار خوب مردم و همت بازاریان و اصناف طی ماههای گذشته، در نهایت وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان مدیریت شد.

وی افزود: در حال حاضر ۶ شهرستان در وضعیت آبی و پنج شهرستان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند که باتوجه به گزارش های دریافت شده مشاهده می شود برخی از افراد پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس را رعایت نمی کنند و در اجتماعات مختلف از جمله  مراسم سوگواری و تشییع جنازه شرکت می کنند.

ثمینی با بیان اینکه آمار مبتلایان به کرونا در حال افزایش است ادامه داد: چنانچه وضعیت شیوع از آبی به زرد یا زرد و نارنجی به قرمز تغییر کند دوباره محدودیت ها افزایش خواهد یافت.

وی از مردم لرستان خواست همانگونه که تاکنون به نحو عالی همکاری لازم را اعمال داشته اند، در این ایام هم  مراعات کنند تا  به ثبات لازم در کنترل بیماری دست یابیم.

تا سوم بهمن ماه ابتلای قطعی ۶۳ هزار و ۲۰۶ لرستانی به کرونا تایید شده است که از این تعداد یکهزار و ۳۱۷ نفر جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها