آمار مبتلایان به کرونا در اشنویه صعودی شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان اشنویه گفت: تعداد مبتلایان به کرونا طی هفته جاری در این شهرستان به ۴۱ نفر رسید که این افزایش نگران‌کننده ‌است.

حسین زرزا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بی‌توجهی به هشدارهای کادر درمانی مبنی بر رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تجمع و مراسم‌ خانوادگی از دلایل افزایش ابتلا به کرونا در این شهرستان است.

وی اضافه کرد: طی روزهای گذشته بررسی‌ها نشان داده که استفاده از ماسک بین شهروندان به شدت کاهش یافته و این عادی انگاری زنگ خطری برای اوج گرفتن دوباره کرونا در شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان اشنویه گفت:  از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تاکنون یک‌هزار و ۳۰۹ مورد مبتلا به کووید-۱۹ در این شهرستان شناسایی شده است.

زرزا، با اشاره به شکننده بودن وضعیت کرونا در این شهرستان افزود: تداوم کاهش استفاده شهروندان از ماسک و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب افزایش تعداد مبتلایان می‌شود و بدین ترتیب شهرستان از وضعیت ابی خارج خواهد شد.

وی افزود: از مجموع مبتلایان ۷۰۲ نفر مرد و ۶۰۷ نفر از زنان به این بیماری مبتلا شده‌اند که ۲۸۵ نفر را روستاییان و هزار و ۲۴ نفر را ساکنان شهر تشکیل می‌دهند.

وی  اضافه کرد: هم‌اکنون ۲ نفر در بخش ویژه کرونا در این بیمارستان بستری ‌هستند.

اشنویه ۷۵ هزار نفر جمعیت دارد و شرایط کرونا در آن آبی گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =