روشن: استقلال با خلاقیت مهاجمانش گل می‌زند

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: مهاجمان استقلال براساس خلاقیت و پتانسیل فنی بالایی که دارند در بازی‌ها گل می‌زنند و اگر به آمار گل‌هایی که استقلال در این فصل به ثمر رسانده است دقت کنید و آنها را مورد آنالیز فنی قرار دهید متوجه خواهید شد از سوی هافبک‌ها به خوبی تغذیه نمی‌شوند.

«حسن روشن» یکی از بهترین‌ بازیکنان تاریخ باشگاه استقلال محسوب می‌شود، بازیکنی که رکورددار گل زدن در تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود و توانسته در تمام تورنمنت‌های مهم بین‌المللی گلزنی کند.

بازیکن سال‌های دور استقلال که پیش از این اعلام کرده بود بازی‌های آبی‌پوشان را در لیگ برتر تماشا نمی‌کند درباره شکست استقلال مقابل سایپا در هفته دوازدهم لیگ برتر باشگاه‌های ایران با خبرنگار ورزشی ایرنا حرف زد.

متن این گفت‌وگو در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

این بار بازی استقلال در لیگ برتر را تماشا کردید؟

من بازی استقلال و پرسپولیس را تماشا کردم، این یکی از معدود بازی‌های آبی‌پوشان در لیگ بود که نگاه کردم، بازی استقلال و سایپا را نیز دقایقی دیدم.

استقلال در این بازی شکست خورد؟

مشکل و ایراداتی که استقلال در بازی با پرسپولیس‌ در ‌شهرآورد داشت مقابل سایپا نیز دیده شد، شما به گلی که این تیم دریافت کرد دقت کنید تا متوجه اشتباه مدافعان استقلال شوید.

چه ایراداتی؟

آنها اصول پرسینگ‌ را به خوبی رعایت نکردند، بازیکن حریف مقابل پنج بازیکن استقلال صاحب توپ شد و به راحتی پاس داد و از طرف مقابل مهاجم نارنجی پوشان ضربه زد و گل شد.

این ایراد چطور باید برطرف شود؟

در حال تمرینات مربیان وظیفه دارند این ایرادات را برطرف کنند، آنها باید بکوشند تا ضعف‌ها را از بین ببرند تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد. ایراد استقلال یک چیز است.

چه چیزی؟

بازیکنان این تیم توپ را به دقت  دنبال نمی‌کنند، آنها هنگامی که در جریان بازی هستند باید به دقت توپ را دنبال و حتی نقاط کور زمین را پوشش دهند. اینکه بازیکن حریف فرصت کند به راحتی در میان بازیکنان استقلال به راحتی صاحب توپ شود، پاس بدهد، شوت بزند و دروازه را باز کند ضعف عمده‌ای است که اگر اصلاح نشود شرایط را بدتر خواهد کرد.

استقلال دیگر چه ضعف‌هایی دارد؟

استقلال پرس نمی‌کند، کار تاکتیکی زیادی انجام نمی‌دهد، در دفاع مشکل دارد، این ضعف در خط هافبک نیز دیده می‌شود.

مثل اینکه تنها نقطه قوت استقلال مهاجمان این تیم هستند؟

مهاجمان استقلال براساس خلاقیت و پتانسیل فنی فردی بالایی که دارند در بازی‌ها گل می‌زنند و اگر به آمار گل‌هایی که استقلال در این فصل به ثمر رسانده است دقت کنید و آنها را مورد آنالیز فنی قرار دهید متوجه خواهید شد از سوی هافبک‌ها به خوبی تغذیه نمی‌شوند. در حال حاضر تنها منظقه‌ای که استقلال مشکل ندارد و بازیکنان آن منطقه به درستی کار خود را در زمین انجام می‌دهند و ضعف ندارند مهاجمان آبی‌پوش هستند البته..

البته؟

استقلال درون دروازه نیز مشکل ندارد و تا اینجای کار رشید مظاهری عملکرد خوبی را بر جای گذاشته است.

اگر این نفرات را از استقلال بگیریم با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند؟

خب این نفرات خیلی خوب بوده‌اند و  اگر آنها نتوانند در ترکیب استقلال حضور داشته باشند با مشکل روبرو خواهند شد.

سایپا شایسته پیروزی در این مسابقه بود؟

سایپا تیم جوان و با دوندگی بالا است که جنگ میانه میدان را از استقلال برد و توانست هافبک‌ها را از جریان بازی خارج کند و با عملکردی که مقابل استقلال به نمایش گذاشت شایسته پیروزی بود و توانست سه امتیاز مهم را به دست آورد.

استقلال می‌تواند در صدر جدول حضور داشته باشد؟

من هم مثل تمام هواداران استقلال امیدوار هستم این تیم بتواند همچنان در بالای جدول حضور داشته باشد و در پایان فصل قهرمانی را برای هواداران به ارمغان آورد، هواداران آبی‌پوشان چند سالی است طعم قهرمانی را نچشیده‌اند و به دنبال این هستند تیم محبوشان جام را به دست آورد اما باید بازیکنان و مربیان در عمل تلاش کنند تا چنین امری میسر شود. استقلال برای قهرمانی کار دارد، یک قانون در فوتبال می‌گوید مربیان در هنگام پیروزی  شکست سهیم هستند، وقتی یک مربی شکست را بپذیرد و به دنبال این باشد تا ایرادات و عیب‌هایش را برطرف کند راه آسان‌تری را برای موفقیت دارد. من یک پیشنهاد برای فکری دارم.

چه پیشنهادی؟

محمود فکری باید خودش را از حاشیه دور کند و تمرکزش را بر روی مسائل فنی بگذارد تا استقلال به موفقیت برسد. او و تمام اعضای کادر فنی استقلال بیشتر روی مسائل تاکتیکی کار کنند تا در مسابقاتی که پیش روی استقلال است نتایج بهتری را به دست آورند.

بازی بعدی استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان را چطور می‌بینید؟

اگرچه نفت مسجد سلیمان در این فصل فراز و نشیب زیادی داشته اما در خانه به مصاف استقلال خواهد رفت و انگیزه‌های زیادی دارد تا این تیم را متوقف کند. از طرف دیگر آبی‌پوشان به سه امتیاز این جدال نیاز مبرم دارند تا همچنان در بالای جدول حضور داشته باشند و من امیدوارم استقلال با دست پر این میدان را ترک کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha