۵۵۰ هزار تن سیب در سردخانه‌های آذربایجان‌غربی موجود است

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: ذخایر سیب در سردخانه‌های استان ۵۵۰ هزار تن برآورد شده و این در حالی است که خرید شب عید میوه سیب ۱۳ هزار تن پیش بینی شده و سهم استان در این میان ۱۰ هزار تن است.

نادر صادقی روز یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان با انتقاد از ضعف صادرات سیب از آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: باید مسوولان سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه نهایت تلاش خود را برای رفع این نقیصه و صادرات به کشورهای دیگر به‌صورت جدی به کار گیرند.

وی با بیان این که کاهش نرخ ارز در صادرات و درآمد تولیدکنندگان و تاجران تأثیر منفی دارد، بیان کرد: موضوع سیب استان به‌قدری اهمیت دارد که از طریق مکاتبه با ریاست جمهوری به دنبال برطرف کردن مشکلات و هموارسازی صادرات این محصول هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: بحث برندسازی در موضوع صادرات و ایجاد زیرساخت‌های صادراتی از موارد مهم در این بخش است. 

صادقی حمل‌ونقل را از مؤلفه‌ها و زیرساخت‌های اساسی توسعه عنوان کرد و افزود: توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل به‌ویژه حمل‌ونقل هوایی در استان می‌تواند به رونق اقتصادی کمک قابل توجهی کند.

در این جلسه همچنین در مورد کامیون‌های یخچال‌دار، برپایی نمایشگاه‌های فرامرزی، مالیات صادرات، رفع مشکلات صادرات، حمایت‌های دولت از صادرات و صادرکنندگان و کنسانتره مباحثی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha