معاون وزیر: آموزش و پرورش در توسعه پایدار نقش اساسی دارد

تهران- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی اعلام کرد: زمانی می‌توانیم نقطه عزیمت به سمت توسعه پایدار داشته باشیم که آغاز آن در تربیت انسان‌ها و در مجموعه آموزش و پرورش باشد.

به گزارش ایرنا، شهریار فولاودند عصر یکشنبه در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران که در محل استانداری تهران برگزار شد افزود: شوراهای آموزش و پرورش به عنوان بازوان قدرتمندی برای تحقق ماموریت‌های این مجموعه نقش موثری در نظارت ذینفعان دارند و به همین منظور آموزش و پرورش مهمترین و متمایز ترین نهاد فرهنگ ساز کشور در زمینه دست یابی به موفقیت های مختلف است.

وی با بیان اینکه امروز به ادعای تمام متخصصان حوزه اجتماعی، افراد آنگونه عمل می‌کنند که می‌آموزند، گفت: اگر به دنبال دستیابی به این جامعه باشیم آغاز این نقطه برخورداری از آموزش و پرورش پویا و کارآمد است.

فولادوند با اشاره به اینکه شوراهای آموزش و پرورش استان تهران امسال در کشور رتبه نخست کسب کرد افزود: آموزش و پرورش بر خلاف اینکه ظاهری ساده دارد اما باطن این نظام بسیار پیچیده است چرا که وظیفه اصلی این نظام تربیت انسان ها است.

وی ادامه داد: انسان ها پیچیده ترین موجودات زنده نظام هستی و تربیت انسان ها از جنبه های مختلف پراهمیت و حساس است.

فولادوند با بیان اینکه شاه‌بیت مشارکت در نظام تعلیم و تربیت، شوراهای آموزش و پرورش است خاطرنشان کرد: بررسی موضوع نگاه به شوراهای آموزش و پرورش نشان داده است، هر فردی که به دنبال مشارکت است در ذهنش مسئله یاری می‌آید.

به گفته وی، ما متولیان تعلیم و تربیت بر این باور هستیم که باید تعامل دستگاهی برای رسیدن به اهداف داشته باشیم و تشکیل ترکیبی هم‌افزا دهیم با این رویکرد مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در حال تدوین نظام جامع مشارکت است.

معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنانش افزود: شوراهای آموزش و پرورش از ظرفیت بسیار ارزشمندی برخوردار است و نیازمند حمایت حداکثری است تا اهداف مورد نظر در نظام تعلیم و تربیت به خوبی محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: تربیت انسان ها مجموعه اقدامات وسیعی است و باید همه مشارکت کنند تا این امر خطیر و حساس به خوبی انجام شود.

فولاوند تاکید کرد: اقدامات اثر گذار در شوراهای آموزش و پرورش در شکل گیری جامعه آینده اثر گذار است و هر چقدر این اقدامات اثر گذار باشد جامعه آینده و فرزندانمان نیز از این اقدامات موثر بهره خواهند برد.

استفاده از ظرفیت خیرین و آموزش پرورش جهت رفع کمبودهای آموزشی در شرایط کرونا

همچنین معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران ضمن تقدیر و تشکر از اعضای برگزیده شورای آموزش و پرورش استان تهران، اهمیت و بها دادن به آموزش و پرورش برای ساختن نسلی بهتر را امری ضروری دانست.

شکراله حسن بیگی با اشاره به در پیش بودن ایام دهه فجر اظهار داشت: با توجه به شرایط بیماری کرونا در کشور می توان از ظرفیت دهه فجر برای مطرح کردن همه جانبه خدمات دولت و نظام در راستای اطلاع رسانی به شهروندان استفاده کرد تا با اطلاع رسانی خدمات دولت هم شاهد افزایش امیدواری در شهروندان و از طرفی ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی باشیم.

وی در ادامه نیرو و منابع انسانی را بزرگترین سرمایه کشور خواند و افزود: آموزش و پرورش همواره درحال سرمایه گذاری برای دانش آموزان است چراکه دانش آموزان امروز، تصمیم گیرنده امور کشور در آینده ای نزدیک هستند؛ بنابراین محوریت فعالیت آموزش پرورش امری بسیار حساس و مهم است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران تاکید کرد: علاوه بر خانواده، آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در نوع تعلیم و تربیت دانش آموزان دارد و برای حفظ آینده و نسل کشور ایران، داشتن فرهنگ خوب و شایسته، پرورش اخلاق و رفتار نیکو در افراد ملزم به اهمیت و بها دادن به آموزش و پرورش هستیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از دانش آموزان دسترسی محدودی به سامانه آموزشی شاد دارند که فرمانداران حتما از ظرفیت آموزش و پرورش، شهرداری ها و خیّرین جهت رفع این کمبودها استفاده کنند.

۲۵ درصد مدارس استان تهران فرسوده است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: حدود ۲۵ درصد مدارس شهرستان های این استان فرسوده و نیازمند تخریب و بازسازی است.

محمد صیدلو افزود: سالانه شهرستان های استان تهران بدلیل افزایش جمعیت به حدود یک هزار کلاس درس نیاز دارد و در این زمینه نقش خیرین مدرسه ساز بسیار موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: خیرین مدرسه ساز همه ساله در کنار دولت در امر مدرسه سازی نقش بسزایی دارد و درصد قابل توجهی از مدارس فرسوده توسط خیرین تخریب و بازسازی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به کسب رتبه نخست شوراهای این اداره کل در کشور اعلام کرد: در این جلسه از اعضای مدیران آموزش و پرورش از جمله فرمانداران و شهرداران تقدیر به عمل می آید.

وی خاطرنشان کرد: نقش شوراهای آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف و برنامه ها بسیار موثر و لازم است و در سال گذشته طی ارزیابی های انجام شده شوراهای آموزش و پرورش استان تهران در کشور رتبه نخست را کسب کرد.

در پایان این جلسه از تعدادی فرمانداران، مدیران آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و جمعی شهرداران تقدیر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها