مرکز دیتا سنتر در منطقه ویژه اقتصادی پیام راه اندازی می شود

کرج - ایرنا - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز از راه اندازی مرکز دیتا سنتر پردیس وابسته به شرکت ارتباطات زیرساخت در این منطقه در آینده نزدیک خبر داد.

 نادر ثناگو مطلق دوشنبه در حاشیه بازدید مهرداد ترابیان عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت از این منطقه با توجه به نقش شرکت ارتباطات در تامین زیر ساخت های ارتباطاتی مخابرانی و پهنای باند شبکه اینترنت گفت: در منطقه اقتصادی پیام ، تجهیزات مرکز دیتا سنتر پردیس که قرار است اقداماتی از جمله پشتیبانی شبکه ملی ارتباطات ایران را انجام دهد نصب شده است.

وی اضافه کرد: همچنین این مرکز در زمینه تامین زیر ساخت شبکه ملی ارتباطات فعالیت خواهد کرد  و بخشی از نیاز کشور را در این بخش مرتفع می کند.

ثناگو مطلق گفت: راه اندازی این مرکز در کنار چشم انداز منطقه برای ایجاد شهرک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات، پیام را تبدیل به نخستین منطقه آی.سی.تی محور کشور خواهد کرد.

وی با اشاره به وجود هشت شرکت در زمینه دیتا سنتر در پیام افزود: این شرکت ها در زمینه تولید و ایجاد مرکز داده، تجارت الکترونیک و نرم افزار، مونتاژ انوع سرور و واحدهای ذخیره سازی و یارانه در حال فعالیت هستند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: این شرکت ها با میزان سرمایه گذاری ۹ هزار و ۳۵۶ میلیارد ریال راه اندازی و زمینه اشتغال زیایی یک هزار و ۲۵۶ نفر را نیز فراهم کرده اند.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات برای راه اندازی شهرک تخصصی فناوری، توسعه زیر ساخت ها در فاز چهارم منطقه با اولویت استقرار شرکت های دانش بنیان در زمینه آی.تی، آی.سی.تی و فناوری های نوین است که تا کنون زیر ساخت های سه پهنه ازاین فاز آماده سازی و به متقاضیان واگذار شده است.

ثناگو مطلق افزود: دستیابی  منطقه به نوآوری و فناوری اطلاعات و ارتباطات با رویکرد صادرات محور و ایجاد  اشتغال پایدار از مهم ترین اهداف راه اندازی منطقه آی.سی.تی محور در این منطقه است.

وی ادامه داد: همچنین توسعه تبادلات تجاری و ایجاد زیر ساخت ح لجستیکی، تسهیل در سرمایه گذاری داخلی و خارجی، جذب تخصصی، سرمایه و تکنولوژی در حوزه آی.سی.تی و آماده سازی زیر ساخت کریدور فاوا، تسهیل و بهبود کیفیت خدمات و حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه دانش بنیان از دیگر اهداف راه اندازی این مجموعه در پیام است.

هم اکنون بیش از ۷۰ واحد صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام مشغول به فعالیت هستند.

منطقه ویژه اقتصادی پیام در سال ۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی ، حمل و نقل، توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات هلیکوپتری به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

هم اکنون بخش پروازهای کارگو(باری) و مسافری نیز درفرودگاه بین المللی پیام فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها