آمادگی ۳۷۵ واحد تولیدی برای تامین مالی بازار سرمایه

تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون ۳۷۵ واحد صنعتی و معدنی آمادگی خود را برای تامین مالی از راه حضور در بازار سرمایه یا انتشار اوراق اعلام کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «سعید زرندی» در جلسه کارگروه تامین مالی و سرمایه‌گذاری، افزود: این اقدام ها در چارچوب تقویت و تعمیق بازار اولیه در بازار سرمایه انجام شده است.

وی اضافه کرد: اقدام های یاد شده منابع و نقدینگی جامعه را به سمت بخش حقیقی اقتصاد و تولید سوق می‌دهد و می‌تواند موجب ثبات و رونق بازار ثانویه نیز باشد.

زرندی توضیح ‌داد: تاکنون با حمایت و برنامه‌ریزی وزارت صنعت ۸۰ شرکت تاییدیه هیات پذیرش و مجوز سازمان بورس را برای تامین مالی در بازار سرمایه بوسیله عرضه سهام یا انتشار اوراق بدهی دریافت کردند.

وی با اشاره به نگاه ویژه وزارت صنعت برای استفاده از روش‌های نوین تامین مالی و استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای تامین مالی بنگاه‌های تولیدی و صنعتی، گفت: ۲۰۰ شرکت نیز تاکنون قراردادهای خود را با نهادهای تامین مالی برای استفاده از این روش‌ها امضا کردند.

معاون وزیر صنعت همچنین به عملکرد بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی برای ارائه تسهیلات اشاره و تصریح‌کرد: در مجموع دو هزار میلیارد تومان تسهیلات در این بخش به صادرکنندگان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، زرندی پیش از این با اشاره به جمع آوری سرمایه‌های خرد مردمی برای تامین مالی پروژه‌های توجیه‌پذیر، گفت: براساس تعامل و همکاری با سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام شده بود، سقف تامین مالی پروژه‌ها تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال از راه تامین مالی جمعی امکان‌پذیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =