فرماندار: زیرساخت‌های توسعه صنعتی در لامرد فارس فراهم شده است

شیراز_ایرنا _ فرماندار شهرستان لامرد با بیان اینکه زیر ساخت‌های توسعه اقتصادی و صنعتی در این شهرستان فراهم شده است افزود: دسترسی به حمل و نقل هوایی و منابع گاز و انرژی از جمله مزیت‌های سرمایه گذاری صنعتی در این شهرستان است.

حسین شبانی نژاد فرماندار شهرستان لامرد  یکشنبه در دیدار با سرپرست شرکت گاز پارسیان گفت: وجود پارک علمی و فن آوری و مرکز فنی و حرفه ای قوی در این شهرستان می تواند با قرار گرفتن در کنار متخصصان حوزه گازی، شرایط بسیار خوبی برای تبادل همکاری های علمی و صنعتی به وجود آورد.

فرماندار لامرد ادامه داد:وجود کارخانه بزرگ آلومینیوم با تولید سالانه ۷۰هزار تن شمش و صنایع پایین دستی آن در منطقه ویژه انرژی بر لامرد فرصت بزرگی است که در کنار نیروهای توانمندی که از شهرستان لامرد در مرکز استان و کشور وجود دارند این شهرستان را به یکی از امیدهای نظام اسلامی در حوزه صنعتی تبدیل کرده است.

شبانی نژاد با اشاره به ظرفیت فرودگاه بین المللی لامرد نیز گفت: این فرودگاه در سال گنجایش ۹۰۰هزار نفر مسافر را دارد که با توجه به شرایط صنعتی منطقه می توان از این ظرفیت بزرگ به نحو شایسته ای استفاده کرد.

فرماندار لامرد همچنین با برشماری خدمات پزشکی در حوزه بهداشت و درمان به صنعت گفت: بیمارستان خیرساز حاج محمود حاج حیدر لامرد یکی از بزرگترین مراکز بهداشتی منطقه است که به روز ترین و مجهزترین تجهیزات پزشکی در آن مستقر است که بسیاری از امکانات آن، در کشور بی نظیر است و متخصصانی که در آن مشغول به کار هستند جزو معروف ترین پزشکان کشور هستند که می تواند خدمات خوبی را به حوزه صنعت ارائه دهند.

علمدار بابایی سرپرست شرکت پالایش گاز پارسیان نیز  در این دیدار گفت: در حوزه مسوولیت های اجتماعی آماده همکاری برای تکمیل پروژه های عمرانی در دو بخش شهری و روستایی بر اساس نظام نامه مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت در دو شهرستان لامرد و مُهر هستیم؛ البته پس از دریافت پیشنهاد از فرمانداری ها و تصویب در شورای عالی مسئولیت های اجتماعی شرکت ملی گاز ایران و سایر مراجع در وزارت نفت این مهم محقق خواهد شد.

 وی اضافه کرد: وجود صنایع بزرگ در شهرستان لامرد و همجواری با پالایشگاه پارسیان ما را به انجام مسئولیت های اجتماعی در قبال مردم شهرستان های همجوار تشویق کرده است که با رعایت اولویت های پیش بینی شده آماده همکاری هستیم.

 بابایی با اشاره به اهمیت آموزش و مهارت آموزی در حوزه مسئولیت های مختلف گفت: با توجه به وجود مرکز فنی و حرفه ای در شهرستان لامرد، بر این عقیده هستیم که شرکت های طرف قرارداد با شرکت پالایش گاز پارسیان از آموزش های لازم در این مرکز استفاده کنند تا ضمن دریافت گواهینامه های استاندارد میزان اثر بخشی فعالیت ها در زمینه مسئولیت های تخصصی افزایش یابد.

سرپرست پالایشگاه گاز پارسیان درخصوص ایجاد اشتغال و رونق فضای کسب و کار در شهرستان های مهر و لامرد گفت:ما برای توسعه فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال در منطقه برنامه های خوبی را پیش بینی کرده ایم که امیدواریم بتوانیم با کمک یکدیگر این مسایل را به پیش ببریم.

شهرستان لامرد در فاصله ۳۶۵  کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها