۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۱
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84197423
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هلندی‌ های بی‌توجه به قرنطینه، بازداشت و جریمه می شوند

تهران – ایرنا – پلیس هلند در آستانه فراخوان برای برگزاری گردهمایی مخالفان قرنطینه که از روز شنبه به منظور مهار گسترش و همه گیری ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده، اعلام کرد شماری از نقض کنندگان این مقررات را دستگیر و جریمه کرده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ در حالی که قرار است مخالفان قرنطینه روز یکشنبه در میدان موزه آمستردام تظاهرات اعتراضی برپا کنند و شهردار دست ماموران را برای جلوگیری از آنان بازگذاشته، پلیس ۲۵ شهروند ناقض مقررات منع آمد و شد شبانه را دستگیر و ۳۶۰۰ تن را جریمه کرده است.

درگیری یکشنبه گذشته تظاهرکنندگان با ماموران اسب سوار پلیس در همین مکان، منجر به دستگیر شدن ۱۴۳ تن شد.  پلیس اعلان کرد: بازداشت شدگان یکشنبه شب شهروندانی بوده اند که از رفتن به خانه هایشان خودداری کرده یا مرتکب اقدامات خشونت آمیز شده بودند. گروهی جوان در روستای ماهیگیری یورک پس از پرتاب ترقه آتش بازی به سوی ماموران، یک مرکز موقت آزمایش کووید – ۱۹ را به آتش کشیدند.

مجلس هلند با وجود روند کاهشی مبتلایان در هفته های گذشته، به علت نگرانی از اوج گیری تازه شمار مبتلایان در پی پدیدار شدن گونه تازه ویروس، مقررات ممنوعیت رفت و آمد را تصویب کرد. شهروندانی که به این مقررات که از ۹ فوریه اجرا می شود بی توجهی کنند به استثنای موارد اضطراری پزشکی و شاغلان کارهای اساسی، و و مبلغ ۹۵ یورو (۱۱۵ دلار) جریمه می شوند.

مراکز آموزشی و فروشگاه های کالاهای غیرضروری از میانه دسامبر در پی تعطیلی رستوران های همگانی در ۲ ماه پیش از آن، تعطیل شده اند.

تاکنون ۷۷ هزار پزشک و پرستار در هلند به عنوان آخرین کشور اروپایی آغاز کننده واکسیناسیون همگانی، واکسن دریافت کرده اند.

سرخط اخبار جهان