شورای عالی ستایش‌گران شکل می‌گیرد

تهران- ایرنا- رئیس کانون مداحان کشور از تشکیل شورای عالی ستایشگران اهل بیت (ع) در آینده ای نزدیک خبر داد. 

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از جامعه ایمانی مشعر، احمد واعظی در نشست جمعی از ستایش‌گران جوان آستان اهل‌بیت(ع) در مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه گفت: شورای عالی ستایشگران متشکل از چند شورا خواهد بود و کمیته‌های رسانه، فضای مجازی، پشتیبانی و بررسی عملکرد استان‌ها از کمیته‌هایی است که در ذیل این شورا شکل خواهد گرفت.

وی افزود: هرچه تشکیلات ما قوی‌تر باشد، تأثیرگذاری بیش‌تری در جامعه خواهیم داشت و باید با رویکردی تازه و طرحی نو تحت عنوان شورای عالی ستایش‌گران فعالیت‌های جدیدی در حوزه ستایش‌گری ایجاد شود.

این ذاکر اهل‌بیت(ع) افزود: امیدواریم حرکتی مؤثر و پرقدرت زیر پرچم اباعبدالله (ع) شکل بگیرد و بتوانیم در خدمت فرهنگ اهل‌بیت (ع) تأثیر بیش‌تری برای مردم و جامعه داشته باشیم.

سامانه ای جامع برای اطلاع رسانی مداحان ایجاد شود

حاج منصور ارضی در این نشست گفت: به اعتقاد بنده تمام مداحان، انتخاب‌شده حضرت زهرا (س) هستند و به همین دلیل باید به مسیری که طی می‌کنیم، دقت بیش‌تری داشته باشیم.

این مداح اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه شکل‌گیری مراسمات دعا و نیایش در شهرستان‌ها یک اتفاق بسیار مطلوب است، مطرح کرد: این اتفاق باید زودتر رقم می‌خورد چرا که با یک دشمن مکار در مسیر مبارزه‌ای سرسخت هستیم.

وی با اشاره به اینکه خط حاج قاسم سلیمانی و قاسم‌ساختن اهمیت بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: این مسیر را باید ما مداحان پیش بگیریم؛ با افزایش نیروها باید این مسیر را ادامه دهیم و یک سامانه جامعی برای اطلاع‌رسانی و هشدار نسبت به آفات و خطرهای احتمالی شکل بگیرد.

ارضی با بیان اینکه فکر ما باید به تشکیلات باشد، تصریح کرد: باید مناجات‌های شب جمعه و نیمه‌شب را پرشورتر برگزار کنیم چرا که نجات انسان در سحرگاهان است؛ مردم احتیاج دارند بندگان خداوند باشند و ما نباید اجازه دهیم که دین مردم فصلی باشد و مناجات‌ها تنها به ماه رمضان ختم شود.

وی ادامه داد: ما با قدرت نوکری که داریم می‌توانیم انقلابی در دنیا به پا کنیم و همه چیز را برپایه نظام محبت اهل‌بیت(ع) و ولایت، تنظیم کنیم ولی لازمه این موضوع فعالیت تشکیلاتی است.

این مداح با اشاره به اینکه باید به دستورات مقام معظم رهبری که دستورات زیارت عاشوراست عمل کنیم، یادآور شد: زیارت عاشورا از سلام آغازین که نشانه عبودیت است تا سجده آخر درس‌هایی دارد که باید ترویج شود و درس داده شود.

وی با بیان اینکه جمعیت مداحان و ستایش‌گران باید افزایش پیدا کند، ابراز کرد: امروز در تمام شهرستان‌ها مناجات‌خوانی شکل گرفته و این اتفاق یک حرکت نیکو است ولی نباید به همین موضوع اکتفا کرد و باید مناجات‌خوانی را در تمام مناطق تا روستاهای دور و نزدیک هم گسترش دهیم.

مهدی سلحشور گفت: خوشبختانه امروز بسیاری از مداحان جوان در هر شهرستانی یک جریان را شکل داده‌اند، عنوان کرد: تمام این مداحان مستقیم یا غیرمستقیم از حاج منصور استفاده بهره برده‌اند و حالا وقت آن است که این جمع متشکل شده و به جماعت تبدیل شوند و از یک اتاق فرمان حکیم و آگاه خط بگیرند؛ باید جریانی شکل بگیرد که اخبار و نکته‌ها به روز به مداحان داده شود.

این مداح اهل بیت یادآور شد: کشور ما بستر اتفاقات و حوادث پی در پی و متنوع است در نتیجه این گونه جلسات باید بیش از پیش برگزار شود تا انس و ملاطفت این جمع نورانی بیش‌تر گردد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =